Tenczynek Bock
Tenczynek Bock
Tenczynek Bock
% alk. 6.8
Blg 16.0
IBU 32
5902931900419addbarcode
ulubione: 3

Piwo dolnej fermentacji, pasteryzowane. Do produkcji używamy 6 rodzajów słodu i 3 rodzajów chmielu. Ten Bock to równowaga wytrawnych i słodko-goryczkowych elementów. To piwo o ciemnej barwie, delikatnym, karmelowym smaku z lekkim, kawowym akcentem. Po pierwszym łyku poznasz, że to Ten Bock. ”
Po przejęciu browaru przez MPWiW wprowadzone do oferty w ramach Kolekcji Klasycznej.
Piwowar:
Sebastian Jabłoński
Składniki:
woda; słody: pszeniczny, pszeniczny ciemny (Wheat Malt dark), słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, karmelowy jasny (Crystal Maple); chmiele: Hallertauer Tradition, Hallertau Hersbrucker; drożdże WB-06
Dodał: nietzsche - 2018-04-22 06:52:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,31 / ilość: 26
Goście 7,67 / ilość: 18
średnia 6,86/10 / ilość: 44

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lesiobe
starstarstarstarstar

2019-01-18 19:59:44
Nic specjalnego choć i tak lepsze niż inne wynalazki browaru Palikota .
Generalnie jakość piwa browaru Tenczynek d**y nie urywa ,ale wedle powiedzenia poczekam do jutra .
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-01-18 19:52:31
Kapitalny koźlak, nuty toffee i lekka nuta mleczna tak nieobecna w przeciętnym koźlaku tutaj robi robotę... Oj robi :) Mało w nim owoców i \"lagerowości\", nut chlebowych nie jest dużo. Goryczka zaznaczona, idealnie dopasowana do tego bocka.
Dużym plusem jest to, że piwo nie jest mulącę, mogę zaryzykować stwierdzenie, że jest nawet pijalne jak ten styl. Najlepszy koźlak jaki piłem, polecam gorąco.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
SATRO
starstar

2018-10-31 20:13:59
Aromat główne karmel, ale słaby na mojego nosa. Ja osobiście więcej nut nie wyłapałem. Zanim powiem o pianie, to muszę powiedzieć, że u mnie (przy odpowiednim przechowaniu) musiałem siorbać, bo wybiło. Piana gęsta drobnopęcherzykowa, zostawia lacing, ale niestety dość szybko znika. W smaku chlebowo-karmelowe, przypomina mi dość jednoznacznie typowe niemieckie Bocki z małych browarów, ale czegoś tu brakuje. Kolor jest fajny, ciemny brąz przechodzący w bursztyn. Wysycenie typowe dla koźląt, czyli umiarkowane. Ja to sobie tłumaczę, że cukier mu nie pozwala wyjść na zewnątrz :D

Nie zgadzam się, że Lukas85, że jest za słodkie. Kozły mają w sobie karmel i to jest ich wyróżnik troszkę. Dla mnie to solidne piwo, choć nieco mało wyrafinowane. Jest OK na wizytę w pubie albo domówkę z przyjaciółmi. Nie jest to piwo do delektowania się.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 8, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2018-10-23 21:39:04
Piwo mocno się pieni po nalaniu, ale piana już tak trwała nie jest, co prawda do końca minimalny wianek został. Zapach mało wyraźny, dominują nuty karmelu, melanoidy, niewiele daje się więcej wyczuć, brakuje intensywności. W smaku niestety też brakuje treści, ale jest goryczka, taka w sam raz na 32 IBU, nawet pozostaje nieco dłużej w posmaku, ale niestety poza goryczką wiele się nie dzieje. Czuć oczywiście, że mamy do czynienia z bockiem, ale nieco wodnistym i trochę za słodkim. Piwo jest za to całkiem sesyjne, mógłbym wypić takie drugie zaraz po skończeniu jednej butelki.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010