Tenczynek „P” Milk Stout
Tenczynek „P” Milk Stout
Tenczynek „P” Milk Stout
% alk. 4.8
Blg 14.0
IBU 27
5902931900617addbarcode
ulubione: 1

Piwo P Milk Stout to ciemne piwo o wyraźnym smaku. Użytą mieszankę słodów, nadających wyczuwalny smak kawy i paloności, uzupełniają aromaty chmieli amerykańskich.
Piwo P jak Piwna Rewolucja. To linia naszego piwowara Sebastiana Jabłońskiego, oparta na jego autorskich wersjach nowofalowych stylów piwa - głosi etykieta.
Choć BRJ warzył w Tenczynku piwo w tym stylu, to nowy właściciel, czyli Manufaktura Wódki, Wina i Piwa SA proponuje autorską recepturę z innymi słodami i chmielami.
Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, melanoidynowy (Mela Beech), czekoladowy, aromatyczny (Aroma Malt), palony (Black Malt extradark); słody: pszeniczny, pszeniczny czarny (Wheat Malt Black), słód żytni czekoladowy; laktoza; chmiele: Magnum, citra, drożdże.
Piwo ciemne, pasteryzowane, górnej fermentacji.
Dodał: nietzsche - 2018-04-21 06:58:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 13
Goście 7,3 / ilość: 20
średnia 7,3/10 / ilość: 33

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-17 19:59:05
Dla mnie bardziej american stout ale co tam ... pyszne !
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-17 06:11:32
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty kawowe oraz czekoladowe, sporo karmelowych akcentów, nieznaczne palone klimaty, zbożowość, w tle cytrusy, podbudowa słodowa. W smaku gładkie i słodkie, wręcz deserowe gdyby nie lekka kawowa goryczka z domieszką mleczności, dużo karmelu, ale wyczuwalne również amerykańskie chmiele w postaci cytrusowych aromatów, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Tenczynek, etykieta elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 13.01.2019. Całkiem udany Milk Stout, zawiera to co powinien posiadać ten styl plus ciekawy cytrusowy klimat. Jednak w mojej opinii jest zdecydowanie za słodkie, pomimo kawy i nieznacznej goryczki, ciężko dopić całą butelkę. Laktoza i czekolada dominują na podniebieniu, mogę zaproponować 6 z dużym plusem, ale nic ponad to.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-12 17:45:56
Co tu dużo pisać bardzo dobre piwo
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-09-04 19:47:43
Barwa typowa dla stouta niemal czarna jak ja to nazywam , ładna beżowa piana , trwała i zostawia lacing. W aromacie mocno czuć kawę zbożową i delikatnie cytrusy od chmielu które dają w smaku delikatny kwasek. Jest to przyjemny aromat choć taki jak na styl trochę nietypowy bo nie spodziewałem się amerykańskiego chmielu w aromacie. W smaku piwo gładkie , smaczne , lubię takie piwa. Jest palone i ten kwasek charakterystyczny przy ciemnych piwach . podobnie jest w Black IPA tam też występuje ten posmak. Trochę za mało milk w tym piwie choć kawa zbożowa na 1 planie zdecydowanie. Wg mnie piwo dobre , dodać więcej laktozy a będzie bardzo dobre jak nie rewelacyjne , cena też jest atrakcyjna myślę koło 6 zł z tego co pamiętam to dobra cena , są kraftowe piwa które są droższe a gorsze. Polecam , fajna ta seria z Tenczynka :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010