Szpunt Tianajpa
Szpunt Tianajpa
Szpunt Tianajpa
% alk. 6.0
Blg 15.0
5905279326286addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Szpunt.
Tianajpa to nasza interpretacja dodatku herbaty w piwie. Do bazowego stylu India Pale Ale dodane zostały dwie herbaty z Tajwanu - Tung Ting Zamarzły wierzchołek i Yuan Shen. Pierwsza jest klasycznym oolongiem tajwańskim uprawianym w majestacie góry Tung Ting, druga to tzw. oolong miodowy o niespotykanych słodkich nutach. Obie znakomicie wpisują się w chmielowo-owocowy charakter stylu IPA, a jednocześnie stanowią delikatną nutę obecną w smaku i aromacie.
Tu zaznaczamy - nie spodziewajcie się buchnięcia herbacianą nutą z butelki! Stosując Tung Tinga oraz Yuan Shen (a są to herbaty z segmentu premium) zależało nam na zachowaniu balansu pomiędzy dodatkiem a głównym stylem, dlatego oba Oolongi są wyczuwalne jako tło piwa i nie zdominowały charakteru Tianajpy.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-29 14:53:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 15
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 6,89/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-05-08 20:15:51
Piwo o mało wyrazistym i mało intensywnym aromacie. W głownej mierze dominuje słodowość, biszkoptowość i chlebowość. Jest pustawo, mało wyraziście jak na IPA, a o dodatku herbaty już nie wspomnę. Praktycznie go nie czuć, a może jego delikatne odczucie to też zasługa autosugestii.

Złote, leciutko opalizujące, z niezbyt wysoką ale ładną pianką, która w srednim tempie opada do cienkiego kożuszka. Lekko zdobi szkło.

Słodkawe, dość pełne piwo, o owocowych posmakach i taniczno łodygowym finishu i goryczce. Jest herbaciane, łodygowe, taniczne, garbnikowe. Gorycz - wysoka, ściągająca, długa, nieprzyjemna.

Jak uwielbiam piwa z herbatą, tak to totalnie mnie rozczarowało. Aromat nikły, i to w głownej mierze słodowo chlebowy. Brakuje chmielu, brakuje nut herbacianych. W smaku z kolei taniczne, łodygowe, lekko kwiatowe z wysoką, intensywną goryczką i długim tępym finishem. Słaba IPA, słabe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2019-03-23 18:11:57
Najlepsze piwo z herbianą nutą jakie dotąd piłem. Grodzisk White IPA z herbatą sencha spadł na drugie miejsce. Czuć, że herbata nie zdominowała goryczki, a poza tym smak owych odmian herbat jest niesamowicie subtelny. Bardzo dobra pozycja! Nie jest łatwo uważyć piwo z herbacianą nutą, która jest jedynie tłem i nie przytłacza. POLECAM!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-13 20:24:50
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty zbożowe, słodowe akcenty, lekka owocowość, subtelne ziemiste, herbaciane klimaty na granicy autosugestii. W smaku czarna herbata wyczuwalna już nieco bardziej, ale nie jest to jakaś wyraźna woń, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, nieznaczna owocowość nadal obecna, na drugim planie słodowe oraz zbożowe posmaki... wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta błyszcząca w niebieskiej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 13.09.2019. Jeśli ktoś się nastawia na herbatę, to może poczuć lekki zawód, gdyż jej aromatów jest jak na lekarstwo. Co do samej IPY, idzie ona w stronę kwiatowości i zbożowości. Zabrakło mi karmelu i krzty choćby żywicy, która nadałaby stylowy charakter. Tym razem Szpunt pod lekką kreską, szybko zapomnę o tym piwie, 6 to max jaki mogę zaproponować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-02-10 07:01:59
Smak mało goryczkowy jak na piwo z herbatą. Przyjemne w piciu. Delikatny akcent herbaciany. Dla osób nielubiacych wyraźnego chmielu idealna propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010