zamknij Zostań patronem na patronite
Szpunt Tianajpa
Szpunt Tianajpa
Szpunt Tianajpa
% alk. 6.0
Blg 15.0
5905279326286addbarcode
ulubione: 1


Uwarzone przez Browar Szpunt.
Tianajpa to nasza interpretacja dodatku herbaty w piwie. Do bazowego stylu India Pale Ale dodane zostały dwie herbaty z Tajwanu - Tung Ting Zamarzły wierzchołek i Yuan Shen. Pierwsza jest klasycznym oolongiem tajwańskim uprawianym w majestacie góry Tung Ting, druga to tzw. oolong miodowy o niespotykanych słodkich nutach. Obie znakomicie wpisują się w chmielowo-owocowy charakter stylu IPA, a jednocześnie stanowią delikatną nutę obecną w smaku i aromacie.
Tu zaznaczamy - nie spodziewajcie się buchnięcia herbacianą nutą z butelki! Stosując Tung Tinga oraz Yuan Shen (a są to herbaty z segmentu premium) zależało nam na zachowaniu balansu pomiędzy dodatkiem a głównym stylem, dlatego oba Oolongi są wyczuwalne jako tło piwa i nie zdominowały charakteru Tianajpy.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-29 14:53:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 10
Goście 7,33 / ilość: 3
średnia 6,85/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-13 20:24:50
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty zbożowe, słodowe akcenty, lekka owocowość, subtelne ziemiste, herbaciane klimaty na granicy autosugestii. W smaku czarna herbata wyczuwalna już nieco bardziej, ale nie jest to jakaś wyraźna woń, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, nieznaczna owocowość nadal obecna, na drugim planie słodowe oraz zbożowe posmaki... wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta błyszcząca w niebieskiej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 13.09.2019. Jeśli ktoś się nastawia na herbatę, to może poczuć lekki zawód, gdyż jej aromatów jest jak na lekarstwo. Co do samej IPY, idzie ona w stronę kwiatowości i zbożowości. Zabrakło mi karmelu i krzty choćby żywicy, która nadałaby stylowy charakter. Tym razem Szpunt pod lekką kreską, szybko zapomnę o tym piwie, 6 to max jaki mogę zaproponować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-02-10 07:01:59
Smak mało goryczkowy jak na piwo z herbatą. Przyjemne w piciu. Delikatny akcent herbaciany. Dla osób nielubiacych wyraźnego chmielu idealna propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-01-12 17:21:26
Piwo mętne i jasno pomarańczowe. Piana słaba. Szybko znika. Jakieś drobinki pływają.
Aromat cytrusowo miodowy. Niezbyt intensywny.
Niby ipa a chmiele nie są tu rozgrywającym. Raczej akcenty słodowe i herbata. Goryczka pojawia się dopiero
w posmaku, a i tu herbaty wrzucają swoje trzy grosze. Nie znam tych herbat w oryginale. A szkoda, bo nawet jako dodatek w piwie dają o sobie znać, że są nietuzinkowe.
Myślę że to piwo jest w stanie docenić niewielkie grono osób, będących jednocześnie beergeekami i fanami użytych odmian herbat.
Dla mnie jest to tylko poprawna, pijalna, z ciekawymi dodatkami ipa.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-05-01 00:18:50
Wygląd: kolor bursztynowy, mętne, piana niezbyt obfita, za to puszek, ładny lacing
Zapach: Ktoś, kto się nastawiał na AIPA to się zawiedzie, gdzieś jakiś daleki owoc, trochę herbaty, takiej mocnej czarnej zimnej, ale zapach jest mizerny
Smak: W smaku jest zdecydowanie lepsze, gładkie, lekko chlebowe, herbatnikowe, zbożowe, trochę zimnej herbaty, chmiel niczym się nie manifestuje, goryczki prawie nie posiada. Niby uczciwie napisali, że goryczka niska, ale przynajmniej mogli herbaty nie żałować (skoro uczynili to na słodach), liczyłem trochę na eksplozję herbacianych aromatów i smaków i piwo mega ściągające. Pije się dobrze, ale niczym nie zachwyca.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010