Szpunt The Great Gorilla
Szpunt The Great Gorilla
Szpunt The Great Gorilla
% alk. 7.5
Blg 18.0
5905279326811addbarcode
ulubione: 2

Double Dry Hopped, Imperial / Double, New England / Hazy, India Pale Ale
Dodał: JP2137 - 2020-10-09 18:54:05

oceny Oceny

Użytkownicy 8,57 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,57 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar

2021-03-05 16:08:20
Piękny, soczysto żółty kolor. Doskonała piana. Idealny żywiczno owocowy aromat (nie wiem czemu ale jak piję to piwo to mam wrażenie, że czuję smak owoców białej morwy). Smak słodko-gorzki przy czym wyraźnie czuć słodycz drożdży i goryczkę z chmielu. Do tego fantastyczne wysycenie i sesyjność większa niż wysoka. Kocham takie piwa a że w puszcze (dodatkowy plus) mieści się 440 ml to można śmiało wypić więcej niż jedno.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2021-01-08 22:10:48
W aromacie mamy do czynienia z białymi owocami tropikalnymi, kokosem, niedojrzałym melonem, ananasem, liczi. Jednak całość nie jest jakoś turbo intensywna. W porównaniu z innymi DDH to piwo na pewno nie wyróżnia się intensywnością aromatu.

Piwo jest zmętnione, ale nie jakoś bardzo. Zaskakująco jasne jak na tak duży ekstrakt. Żółte, jasne, z niezbyt obfitą drobnopęcherzykową pianą która jednak szybko opada do cienkiej warstewki ale pozostawia po sobie ślad.

Piwo jest gładkie, lekkie, smukłe, bardzo pijalne i orzeźwiające. Na pewno nie jest gęste i soczkowe czy coś ala smoothie. W smaku dominują znów białe owoce, lekka nuta nafty w postaci średnio intensywnej goryczki i aftertaste'u.

Pomimo ekstraktu, zawartości alkoholu i DDH IPA na etykiecie, to The Great Gorilla jest bardzo lekkim i orzeźwiającym piwem. Nie mamy tutaj do czynienia z gęstym soczkiem, buchającym aromatem chmielu. Po prostu ów chmielowość nie jest aż nazbyt intensywna jak ma to miejsce z reguły w piwach tego typu. Jest pół-wytrawne, lekko, dominują białe, nie w pełni dojrzałe owoce tropikalne - melon, ananas, liczi. Piwo znika natychmiast ze szkła, w związku z czym srogo klepie już po chwili. Dobre, ale takich New Englandów było pełno już 3-4 lata temu w butelkach.
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-12-01 19:32:34
W aromacie mamy białe owoce i lekką nutę tropikalną. No winogrona są wyraźne. Lekka owsianka. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Żółte, soczyste, hazy. Wygląd super. W szkle pojawiły się również cytrusy. Takie soczyste pomarańcze. No jest wrażenie. Wysycenie idealne, piwo lekko rośnie w buzi. Ciało no coś naprawdę wspaniałego. Piwo absolutnie gładziutkie. Jest bardzo kremowe. Owocowość przyzwoita, choć mogła by być lepsza. Głównie mamy cytrusy i owoce tropikalne. Nie wyróżniam żadnego owoca, bo żaden się nie wyróżnia. Piwo dość soczkowe. Bardzo soczyste. Ma taką przyjemną słodycz w sobie. Lubię to w New Englandach. Przełamana jest jak to na ten styl słabiutką goryczką. Tak lekko zalega, o profilu cytrusowym. Naprawdę smaczne piwo,choć paru rzeczy tutaj brakuje. No generalnie polecanko. Piwo ekspresem znikło ze szkła :P
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.