Szpunt Supernova
Szpunt Supernova
Szpunt Supernova
% alk. 5.2
Blg 12.0
5905279326422addbarcode

Peated Pils With Smoked Plum, czyli wędzony pils z dodatkiem wędzonej śliwki.
Składniki: woda, słód jęczmienny, słód jęczmienny wędzony torfem, wędzona śliwka, chmiel, drożdże.
Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: nietzsche - 2018-10-22 08:32:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 8
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,67/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-04-17 15:23:01
Drobno-pęcherzykowa piana w kolorze écru. Brak lacingu. Barwa miodowa - zmętniona (w tle grube drobiny drożdży). W aromacie przede wszystkim wędzona szynka, wędzony boczek oraz dużo akcentów dymnych jak opisał \"oranjefan\". W smaku wyraziste, lekko słodkawe, pełne i nawet pijalne. Słodowe z lekkimi akcentami wędzonymi lecz z przełamaną lekką kontrą kwaskową zapewne od wędzonych śliwek (na plus jak dla mnie - ciekawe doznanie). Goryczka za niska, ponieważ trzeba się jej tu doszukiwać a powinna być delikatnie większa. Wysycenie myślę w miarę odpowiednie aczkolwiek można było zadbać o wyższe. Podsumowując bardzo ciekawy \"Peated Pils\", dobrze ułożony. Godny zdegustowania. Polecam!
Wysycenie: nisko-średnie
Warka do: 18.06.2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-10-25 20:40:16
W aromacie wędzonka i to ta charakterystyczna torfowa. Czuć spalone kable, nuty ogniskowe, dymne, palonego drewna. Spod wędzonki przebija się aromat słodowy, czysty, charakterystyczny dla pilsa.

Piwo złote, początkowo nalewało się klarowne ale na dnie butelki jest dużo osadu który mimo wszystko wlewa się do szkła i sprawia że piwo jest zmętnione w dość niezbyt ładny sposób. Pływają kłaczki, drobinki, większe farfocle. Piana średnio obfita, biała, opadająca w średnim tempie i nie zdobiąca szkła.

W smaku wędzone, dość pełne i słodowe jak na 12stkę ale to prawdopodobnie przez dodatek słodów wędzonych które dodają piwu ciała i charakteru. Wędzonka zaś tutaj jest bardziej owocowa, czuć nutę suszonej śliwki. Goryczka - zdecydowanie za niska jak na pilsa. Średnio intensywna co najwyżej.

Dodatek słodu wędzonego torfem dodaje temu pilsowi mnóstwa charakteru jak również ciała, pełni i pozornej słodyczy. Piwo przyjemnie wędzone o aromacie dymu, spalonych kabli, które w smaku z kolei raczy nas fajną śliwką i słodowością. Nie jest może lekkie i pijalne - co pils powinno charakteryzować, ale mimo wszystko udane. Zaskakująco niska jak na pilsa goryczka. Za niska. Bardzo fajne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-05 22:48:56
Wygląd: Kolor złocisty, lekkie zmętnienie, ładna drobna piana, puch, ładny lacing.
Zapach: Może i wędzonka torfowa też jest, ale czuję też coś jakby bukową, czyli szynkową, może śliwka ją wniosła, jest też i wędzona śliwka, wszystko łądnie się komponuje.
Smak: Chlebkowe, odrobina chmielu by mu źle nie zrobiła, ale widocznie stwierdzono, że gryzłby się z wędzonością, jest lekko wędzone i znów jak w zapachu mam wrażenie, że to jakby wędzonka bukowa, czyli wędlinowa, wyraźna śliwka z wigilijnego suszu, ale w aromacie bardziej, dużo słodkości tu nie wniosła, piwo jest raczej pełne, więc to już daje słodkość, bo goryczki nie ma niemal żadnej, czuję wyraźną słoność, nie wiem od czego, ale kontruje tę delikatną słodycz. Bardzo ułożone piwo i bardzo ciekawe. Do wysycenia bym się przyczepił, bo jest trochę za niskie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010