Szpunt Escape
Szpunt Escape
Szpunt Escape
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

To nasza AIPA w wersji Vermont z której jesteśmy meeeeega zadowoleni.
Jest jasno, mętnie, soczyście i mocno owocowo ;)

Jest też pewna historia związana z autem na etykiecie. Motoryzacyjnym marzeniem naszego piwowara było posiadanie Supry. Z pomocą ojca marzenie swoje po kilku latach
zrealizował. Niestety na bardzo krótko. Otóż czekał na auto prawie rok, a po całych trzech dniach posiadania je rozbił :D Niestety, ale moc około 400 koni, napęd
na tył, śliska nawierzchnia oraz brak kontroli trakcji nie wybacza błędów. Całe szczęście nikomu nie stała się krzywda. Jedynie auto nadawało się już tylko „na części.
Z marzenia swojego jak twierdzi nie zrezygnował, ale odłożył na dalszy plan. Teraz realizuje się tworząc dopracowane piwa. Poznajcie nasze ESCAPE.
Dodał: bartekn - 2017-06-12 09:23:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 5
Goście 9 / ilość: 2
średnia 7,86/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2017-11-01 21:32:53
Intensywne słodowo - owocowe piwo o niewysokiej (ciut za niskiej) goryczce. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-06-17 19:18:26
Aromat chmielowy, ale bez rewelacji. Poza nutami cytrusów pojawiają się akcenty sosnowe i iglaste, których w VEIPA bym się nie spodziewał. Odrobina melona i białych owoców w tle. W szkle dochodzą do zdania akcenty tropikalne - wyczuwalny ananas, marakuja, mango.

Piwo o jasnozłotej barwie, z początku klarowne niczym lager, z czasem jednak wlało się odrobina osadu z dna butelki który sprawił że piwko lekko się zamgliło. Piana bardzo skąpa, niechętnie się tworzyła. To co powstało tj. około 2 centymetrowa warstewka - szybko opada, syczy, dziurawi się. Piwo poza wspomnianą opalizacją nie różni się niczym od euro lagerów - jasne, sikowate, z bardzo słabą pianą.

Piwo półsłodkie, gładkie, nisko wysycone dwutlenkiem węgla. W smaku mocno owocowe kojarzące się natychmiast z sokami multiwitaminowymi. Jest bardzo owocowo. Z wyczuwalną chmielową goryczką na średnim poziomie. Ów gorycz również przyjemna - grejpfrutowa, choć lekko zalegająca. Nie mniej jednak piwo jest owocowe i gładkie za co wielki plus w tym stylu.

Fajne piwko, choć do Misty albo Dżordża wciąż daleko. Nie mniej jednak przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 4 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-05-31 02:47:08
Świetne NEIPA. Wygląda dość zaskakujący jak na styl - złota barwa, klarowne (może akurat tak mi się nalało, ale patrzyłem w necie, to nie byłem odosobniony). Aromat świetny - owoce tropikalne, trochę granulatu chmielowego, rześki, intensywny. W smaku gładkie, owocowe, niska, lecz wyczuwalna goryczka, ekstremalnie pijalne. Dla mnie 8+, czołówka tego stylu w Polsce.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010