Szpunt Blackhop
Szpunt Blackhop
Szpunt Blackhop
% alk. 6.0
Blg 15.0
5905279326477addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Szpunt.
Ostatnio zauważyliśmy, że wśród naszych piw brakuje czegoś co łączy w sobie wyraźny chmielowy charakter i ciemną barwę. W końcu nie tylko jasne piwa mogą być dobrze nachmielone.
Blackhop to American Stout - 15 Plato, 6% alk. - do którego trafiły obfite porcje amerykańskiego chmielu. Solidna goryczka, wyraźne żywiczne akcenty, a do tego czekoladowo-kawowe tło.
Piwo ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 8-10°C.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-20 10:05:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,9 / ilość: 10
Goście 1 / ilość: 1
średnia 6,36/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-11 20:17:35
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty cytrusowe łączą się z ciemnymi, palonymi klimatami, kawowe oraz czekoladowe akcenty, lekki karmel, coś z wędzonki, podbudowa słodowa. W smaku cytrusy na drugim planie, główną rolę gra paloność, która dłuższy czas gości na naszym podniebieniu, goryczka lekko zalegająca o profilu egzotycznym, słabsza kontra kwaskowa, finisz wyraźnie czekoladowy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce połączonej z zielenią, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 28.05.2020. Smaczny i wysoce pijalny American Stout, mocno aromatyczny. Zabrakło mi może nieco więcej cytrusów w smaku, ale za to jest elegancka paloność wraz z czekoladą. Solidny przedstawiciel swojego stylu, dobra robota Szpunta, ode mnie mocna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-02-07 17:08:49
Dokładnie tak jak pisał producent, W pierwszej kolejności wyczuwalna goryczka, chmiel a dopiero później akcenty kawowe. Spróbuje jeszcze raz, bo dość nietypowe jak na Stout.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010