Szałpiw Śrup
Szałpiw Śrup
Szałpiw Śrup
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 18

Piwo generuje obfitą i wysoką pianę koloru beżowego. Jest ona dość gęsta, drobno ziarnista i co najważniejsze bardzo wolno opada, we wspaniały sposób odliczając kolejne łyki na ściankach pokala. Nasycenie dwutlenkiem węgla nie jest wysokie. W zapachu od samego początku na wierzch wychodzą amerykańskie chmiele. Nut ciemnych jest stosunkowo mało, ale raczej bez trudu odnajdziemy tutaj odrobinę niuansów czekoladowych, palonych słodów i trochę kawy. Całość bardzo intensywna, zbalansowana i wyważona. Smak został zdominowany przez wyrazistą, długą i dość silną chmielowo-żywiczną goryczkę o szlachetnym i ułożonym charakterze. Występuje ona zarówno w tle, jak i w posmaku. Poza goryczką występuje tu także dużo cytrusów, żywicy oraz chmielu. Dalej mamy akcenty ciemnej czekolady i świeżo parzonej kawy z elementami palonych słodów.

Śrup, to jesta koń co to nie wiedzieć na wiela jest stary, cołki dzień ciągnie helę z pyrkami za gorstke siana i tytkę haferfloków.

Piwo ciemne górnej fermentacji, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, monachijski, palony)płatki owsiane, chmiele (Chinook, Centennial, Citra), drożdże
Dodał: MarcinK - 2013-11-08 13:43:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,91 / ilość: 64
Goście 8,4 / ilość: 10
średnia 7,97/10 / ilość: 74

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szucik
starstarstarstarstar

2018-08-03 08:26:05
No i to jest black IPA! mistrzostwo pod każdym względem.
awatar
Massmisiaczek
starstarstarstarstar

2017-01-05 23:41:46
Piwo bardzo dobrze się prezentuje - ciemne, z pianą która wolo opada. Piana lekko zabarwiona na brązowo, pięknie oblepia ściankę pokala. Zapach palony, słodowy, lekko żywiczny. Smak piwa mocno żywiczny (co bardzo mi się spodobało), dodatkowo palony, słodowy.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-11-20 00:01:42
W szkle prezentuje się bez zarzutu, ciemne z wyraźnymi brązowymi refleksami, wydaje się całkiem klarowne. Piana ładnie się buduje, jest obfita, drobnopęcherzykowa, wolno opada, dobry lacing. Aromat zaskoczył mnie na duży minus - paloność, ciemny chleb, akcenty kawowe, chmiel mocno stłamszony, głównie o profilu leśnym i dojrzałych owoców tropikalnych, cytrusów nie uświadczyłem, nie tego spodziewam się w tym stylu. Kiedy myślałem, że będzie słabo, mega pozytywnie zaskoczył mnie smak - piwo jest doskonale ułożone, goryczka nieprzegięta, krótka, wszystko świetnie zbalansowane. Bardzo pijalne, wręcz aksamitne, jak na 15-stkę to już w ogóle. Czuć nuty palone, karmelowe, czekoladowe, chmiele raczej na drugim planie. Brakuje mi tu solidnego nachmielenia, szczególnie na aromat, bo to jednak BIPA, a pachnie jak jakiś porter, ale i tak wielki plus za balans smakowy i pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2016-10-01 00:58:55
Barwa ciemnobrązowa, nieprzejrzysta. Beżowa, nierówna, wysoka na 2,5 cm piana, po chwili opadająca do pięciomilimetrowej równej warstwy, wyraźnie oblepiająca szkło. Zapach palonego słodu, płatków owsianych i drożdży. W smaku palony słód, parzona kawa, płatki owsiane, słody jęczmienne i delikatna chmielowa goryczka. Dobrze zamaskowany alkohol. Wysycenie niskie. Wysoka pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010