Szałpiw Petronelka
Szałpiw Petronelka
Szałpiw Petronelka
% alk. 6.4
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Madaiczna petronelka na ogiglu hyczki dylała,
chciała dać szpulę na listek, ale się w glajdę wtośtała.
Czerwone manto i te siedem centek całe umurzyła,
miałać cheba myk-myk, że sie cołki dzień tak pindraczyła.
Na mszyce co obok na mercie se siedły, strasznie sie wnerwiła,
giskaną się opłechtała i dla szportu nydze przyzoliła.
Jak z kanony i knary im zrobie szczylanie,
to z tych chorobnych mszyc ino smark i woda zostanie.

Petronelka to Saison z Jałowcem posiadający 14° Blg i 6,4% obj. alkoholu. Dodatkowo zawiera jeszcze imbir, anyż, kardamon i kolendrę. Z chmieli zaś Columbus, Citrę i Simcoe.
Dodał: Post_man - 2016-04-30 19:34:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,76 / ilość: 17
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia6,9 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-12-11 23:24:50
Kiepski Saison, mocno rzygowinowy w aromacie. W smaku również czuć głównie rzygowiny połączone z dość mocno wyczuwalnym jałowcem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-22 21:49:18
Piana bardziej beżowa niż biała, drobno i gruboziarnista, wątpliwej jakości, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca, lacingu bardziej nie ma niż jest. Barwa mocno zmętnionego soku jabłkowego, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, wygląda na wręcz zawiesiste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu ewidentne nuty przyprawowe kardamon i kolendra, może faktycznie gdzieś w tle występują aromaty pochodzące z jałowca, drożdżowe wonie. W smaku słodziutkie z kardamonowym, imbirowym i iglastym aftertejstem, minimalna kwiatowość i cytrusowość, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w zielonej kolorystyce z biedroneczką na froncie, nietypowo opisana w gwarze. Warka 26.01.2018. Nie jest to zdecydowanie typowy saison, brakuje aromatów kwiatowych, kolendry i karmelu, dostajemy natomiast bogatą wiązankę przypraw z kardamonem i imbirem na pierwszym planie. Nie każdemu podejdzie takie połączenie, dodatkowo ta iglastość z jałowca...dziwny mix. Szałpiw ma lepsze propozycje w swoim portfolio. Petronelka czyli saison z nietypowymi dodatkami mojego serca nie podbił, wolę klasyczne wersje tego stylu, ewentualnie z innymi dodatkami w bardziej stonowanych kombinacjach. Na dzień dzisiejszy wystawiam 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Rembik
starstarstarstar

2016-08-05 09:13:37
...niestety nie dla mnie to leśno-ziołowe piwko...kardamon i anyż oraz inne przyprawy zabrały to coś z tego piwa według mnie...
awatar
Wolin
starstarstarstarstar

2016-06-26 17:39:15
Bardzo dobre piwo sezonowe. Począwszy od wyglądu, etykieta i dobrze opisany skład bardzo zachęcają do spróbowania. Z wyglądu jest jasno bursztynowe, mętne. Piana tworzy się wolno, jest słaba i po chwili znika do zera, a szkoda, bo mogłoby jeszcze bardziej zachęcać do degustacji. Zapach jest trwały i cytrusowy, ponad wszystko wybija się chmiel Citra. Po zamieszaniu, mocniejszym zaciągnięciu czuć inne przyprawy, jak wymieniony w składzie imbir czy może kolendra... Trudno rozróżnić poszczególne aromaty. W smaku jest nisko wysycone, mało goryczkowe, trochę kwaskowate. Nie czuć tych różnych przypraw, choć mam wrażenie, że delikatnie wybija się anyż. Poza tym, po przełknięciu czuć na końcu gardła delikatne grzanie. Ogólnie to bardzo dobre piwo, choć trudno wyczuć przyprawy z osobna. Chociaż uważam, że nie chodzi o to, tylko o całość, jaką dają te składniki. A ogół wypada bardzo dobrze i polecam. ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.