Szałpiw & Ministerstwo Browaru Minister California Common
Szałpiw & Ministerstwo Browaru Minister California Common
Szałpiw & Ministerstwo Browaru Minister California Common
% alk. 3.6
Blg 9.0
brak koduaddbarcode

Kolejna pionierska na polskim rynku inicjatywa ze strony poznańskiego Szału Piw. Pierwsze polskie piwo w stylu California Common uwarzone dzięki kooperacji browaru Szałpiw z Ministerstwem Browaru (Poznański Multitap). Uwarzone w browarze Wąsosz. Piwo jest koloru ciemno-miodowego, nalewa się ze średniej wielkości czapą drobnej, białej piany. W aromacie przeważa chmiel Simcoe. W smaku czuć głównie słodowość, lekki karmel, goryczka jest niska. Wysycenie średnie. Kolejna pionierska na polskim rynku inicjatywa ze strony poznańskiego Browaru Szałpiw.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy; chmiele: Tomahawk, Chinook, Simcoe; drożdże: W95.
Dodał: Esteban - 2015-04-03 10:07:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,63 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,63 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-02-26 02:26:04
Przyjemne, letnie piwo (przynajmniej tak sądzę, gdyż piłem w lutym). Pomysłowa etykieta na plus. Lekki aromat, z typowo amerykańskimi cytrusami i słabo wyczuwalną żywicą. W smaku leciutka (aczkolwiek uchwytna) goryczka, zarysowane chmiele amerykańskie i niewielka \"ścierkowa\" kontra. Pięknie się pieni. Bardzooo pijalne, sesyjne, przyjemne piwo. Jednakże ładna etykieta, pijalność i amerykańskie chmiele to trochę mało (a obecnie wręcz standard) by się zachwycić. Ponadto podobno dość odległe od gatunku California Common - nie wiem, nie mam porównania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-04 10:53:36
Barwa jasno-złota/miodowa, lekko zmętniona.Piana biała, uformowana z różnych pęcherzyków, z przewagą średnich.Wysoka po nalaniu na około dwa centymetry.Do końca utrzymuje się w postaci delikatnie poprzerywanej warstewki z grubszą obwódką.Zostawia po sobie grube, nierówne i trwałe firanki na szkle.Aromat umiarkowanie-intensywny, czuć słodkie owoce tropikalne z delikatnym żywicznym finiszem i miodową słodyczą.W smaku, na początku ujawnia się słód, potem trochę owocowej słodyczy i wyraźna, dość pusta i tempa goryczka, która trzyma się długo.Nasycenie na poziomie średnio-niskim.Pierwsze piwo z tego nieznanego mi gatunku, nie zachwyciło.Aromat nawet fajny, ale w smaku dość pusto i mało ciekawie.Szybko ujawniła się wyraźna, ale pusta goryczka.Zbyt wiele ciekawego się w tym piwie nie działo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.