SzałPiw Buba
SzałPiw Buba
SzałPiw Buba
% alk. 8.2
Blg 19.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Kolejne piwo w stylu belgijskim z poznańskiego browaru kontraktowego SzałPiw, tym razem w stylu Quadrupel. W zapachu można wyczuć lekką lukrecję, ziołowość, oraz gumę balonową. Brakuje nieco fenolowości. W smaku dominuje nuta przypominająca wręcz odgazowaną colę. Wciąż gra również ziołowść, czuć też lekkie odchmielowe posmaki. Moim zdaniem piwu brakuje nieco pełni.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny, Karmelowy, Palony; dodatki: cukier; chmiel: Marynka.
Dostępne w butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: Esteban - 2015-03-17 08:25:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7,32 / ilość: 22
Goście 7,2 / ilość: 10
średnia7,28 / ilość: 32

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar
2018-12-09 23:14:12
To jest dobry quadrupel, ale no.. ta kolendra jak dla mnie zabiła po prostu wszystko. W porównaniu do innych tego gatunku, to było po prostu w jakiś taki sposób nieprzyjemnie słodkawe. Chciałem wyczuć wszystkie smaki, ale wyczuwałem kolendrę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Arturo
starstarstarstarstar
2015-10-04 20:36:09
Nie będę się powtarzał więc podpisuję się pod komentarzem Shinodin'a. Dodam że gdzieś tam z tyłu wyczuwałem posmak alku no ale trudno by było inaczej przy 8,2%. Pół butelki i dziękuję bardzo. Buba bardzo rozgrzewa więc na jesienno zimowe dni na pewno się sprawdzi, tyle że trzeba naprawdę lubić te rejony smakowe. Bardzo intensywne w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2015-08-24 22:26:43
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, niezły lacing, średnio-szybko opadająca, ładnie się prezentuje. Barwa ciemna rubinowa wręcz czarna, nie przejrzyste. W zapachu czuć wytrawność i złożoność, aromaty suszonej śliwki, płatków dębowych i palonych słodów oraz kolendrę. W smaku bardzo ciężkie, mocna kontra słodowa, słaba goryczka, wędzone, dębowe aromaty długo utrzymują się na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem browaru SzałPiw, etykieta stylowa wraz z gwarą poznańską. Mocne, wytrawne piwo w stylu Belgian Dark Strong Ale, jak na mój gust za ciężkie, przez co jest nisko pijalne, długo męczyłem całą butelkę, po Bambrze spodziewałem się czegoś lepszego, za Bubę mogę dać maksymalnie 6 z plusem, lecz z chęcią zakupię kolejne wyroby tego browaru
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2015-07-28 11:42:49
Całkiem dobre. Wyczuwalne akcenty to: mleczne, owocowe, taniny, kakao... Orzeźwiające, nienarzucające się alkoholem (przy sporym woltażu), nieco płytkie w smaku..
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.