Swedish Elk Brew X-Strong
Swedish Elk Brew X-Strong
Swedish Elk Brew X-Strong
% alk. 7.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Kolor jasnożółty, bo słomkowy to byłaby czerń nieprzenikniona. Piana gruboziarnista, obfita. Pachnie bardzo delikatnie, ledwo uchwytny słód. Smak za to, wbrew pozorom, jest mocno intensywny, raczej kukurydziany, z nutkami jakby cytrusa? Końcówka zdecydowanie alkoholowa. Piwo jest zadziwiająco jasne, jak na taką moc (podejrzane!), a także podejrzanie mocne, jak na Szwecję. Gdybym pił z butelki, pewnie bym się nie zdziwił tą jasnością, ale to pierwsze, co uderza. Fajna jest etykieta z łosiem, bo łoś w Szwecji jest bardzo popularny - mam nadzieję, że żadnych łosich soków nie zużyto do produkcji - kiełbasa z łosia jest pyszna, ale bez przesady... W sumie, piwo jest w smaku dość niezwykłe i nie spotyka się często takich wynalazków. Nawet trudno zdefiniować ten smak. Ale fani mocnych browarów powinni być zadowoleni.
Dodał: nomaderro - 2014-03-30 23:08:07

oceny Oceny

Użytkownicy 5,75 / ilość: 4
Goście 6,4 / ilość: 5
średnia6,11 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-09-27 12:35:28
W życiu nie piłem tak mocnego piwa, które by smakiem i wyglądem, mocy swojej nie pokazało. Mile zaskoczony. Alkohol czuć tylko w ciepłym lub na końcówce piwa. Ogólnie miłośnikom lagerów przypodoba sie najbardziej.
awatar
ArMagh
starstarstarstarstar

2016-02-04 12:22:05
piwo jasne kl. 3 Starkól (zawartość alko pow. 4,5%).
W zapachu delikatny słód (wg etykiety jęczmienny) z czasem zagłuszany przez alkohol. Jednak alko nie jest zbyt drażniący. Kolor ciemnej słomki, klarowne. Piana śnieżnobiała, po nalaniu na 2 cm, zbudowana z dużych i średnich pęcherzyków. Trzyma się do końca pozostawiając piękne wzory na szkle. W smaku słody bez wyraźnej kontry goryczki. (Podejrzewam, że to raczej kukurydza a nie jęczmień).Wysycenie duże, pijalność również. Mocny euro lager z dużymi procentami, który jak najbardziej nadaje się do spożycia w większych ilościach przy grillu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.