Svijany Svijanská Trumpetka
Svijany Svijanská Trumpetka
Svijany Svijanská Trumpetka
% alk. 4.6
Blg 11.0
brak koduaddbarcode

Piwo niebutelkowane, dystrybuowane tylko jako lane w kegach. Kroužkovaný lub kroužkový ležák, czyli piwo, do którego przed rozlaniem dodaje się odrobinę fermentującej brzeczki tzw. kroužky, kiedyś była to forma refermentacji, która chroniła piwo przed zepsuciem.
Dodał: nietzsche - 2021-02-13 17:47:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-12-17 01:26:57
Wygląd: ewidentnie to piwo żyje ;) choć było trzymane w pecie w lodówce po rozlaniu z kega to ciężko było nalać tak bardzo chciało uciec, barwa bursztynowa, opalizujące, spora piana i ładny lacing kamo
Zapach: dziwny, wędzono-kiszonkowy, tzn. delikatnie, nie odpychająco, jak zepsute piwo, jest też chmielowe, lekko biszkoptowe z nutą świeżego ciasta.
Smak: Pełne i gładkie jak na 11, a jedną już dzisiaj piłem i była wodą, ma fajny maślankowy posmak, taki bardziej rodem z piw niemieckich, ale i nutę czeską, czyli herbatnikową. Jest tu coś całkowicie nieczeskiego, czyli taka młodość piwa, a'la Krausen ze Schlenkerli czy coś co mają regionalne niemieckie Landbiery/Kellerbiery, czyli jest nieułozone, lekko owocoe, drożdżowe, z nutami ciasta, ale fajna chmielowość (klasyczna czeska), spora goryczka - najbardziej goryczkowe piwo dzisiaj, jeżeli Springl z primatora miał 33 IBU to to powinno mieć z 50 ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.