Sulewski Burgundowe
% alk. 5.1
Blg 14.0
5906874079232addbarcode

Piwo uwarzone z okazji Chmielaków Krasnostawskich, najstarszego w Polsce święta chmielarzy i piwowarów. Wyjątkowa barwa burgundowa i smak pochodzą od specjalnej kombinacji słodów ciemnych i palonych nadając temu piwu szczególny charakter jednocześnie nie powodując uczucia ciężkości. Składniki: woda, słody jęczmienne jasne i ciemne, chmiel, drożdże Metoda warzenia: tradycyjna, niefiltrowane Pasteryzacja: tak Fermentacja: dolna
Dodał: Moje_zdrówko - 2023-10-07 17:29:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2024-05-15 12:25:29
Butelka: biało-burgundowa etykieta, na froncie herb browaru, bardzo ładny. Krótki opis, niewiele mówi, skład ogólny, ekstrakt podany. Biały kapsel z herbem browaru.
Aromat: w butelce koźlakowo - mocny, ciemny chleb, skórka chleba, lekkie czerwone owoce, trochę piwniczki. W szkle czerwone owoce na pierwszym planie, potem chleb razowy, jest szlachetnie.
Kolor: ciemnorubinowy. Piwo jest bardzo delikatnie zamglone..
Piana: kawowa, gęsta, wysoka, drobniutkopęcherzykowa, opada wolno, zbija się. Lacingu brak.
Smak: tu już niestety nie jest tak dobrze jak w aromacie. Przy tym ekstrakcie piwo mogłoby być o wiele pełniejsze. Na języku dalej wyczuwalne smaki chlebowe - ale teraz to raczej przypomina kwas chlebowy niż piwo - wyczuwalne melanoidyny, chleb razowy, pumpernikiel. Przy przytrzymaniu na języku do głosu dochodzą też akcenty czekoladowe i karmelowe, przyjemne, chociaż ledwo wyczuwalne. Goryczka zaznaczona, kawowa. Finisz krótki, czekoladowy, nienachalny. Wysycenie średnioniskie. Pijalność umiarkowana. Smakowo strasznie płytkie jest to piwo.
Ogólna ocena: szkoda, ale nie pierwszy to przypadek piwa z małego browaru, w którym aromat wybija oczekiwania pod niebo, a smak boleśnie sprowadza na ziemię.
Kupione: 11.05.2024, Lewiatan Tomaszów Lubelski, cena: 7.00zł, data ważności: 15.04.2025
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 3, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.