Stu Mostów WRCLW Schöps
Stu Mostów WRCLW Schöps
Stu Mostów WRCLW Schöps
% alk. 4.3
Blg 14.5
IBU 15
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Zapomniana receptura powraca, dzięki zaangażowaniu historyków, piwowarów i browarników z całego świata. Jest to projekt odtworzenia piwa które zniknęło z dolnośląskich karczm na ponad 2 stulecia.
Dodał: risik - 2016-09-27 09:38:39

oceny Oceny

Użytkownicy 6,95 / ilość: 22
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia 7,26/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-02-03 17:19:39
Całe szczęście, że zniknęło z karczm na ponad 2 stulecia. Nie ma czego wskrzeszać, ciężkie piwo.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-10 00:39:16
Wygląd: kolor miedziany, zmętnione, piana nieznaczna
Zapach: ostra zbożowość kontrowana słodkimi nutami karmelowymi, miodowymi i piernikowymi, to tak świeżo po otwarciu, po paru sekundach aromat jest nikły, na dodatek ma taką wredną karmelową nutę a'la Gontyniec/Krajan/Witnica
Smak: po pierwsze nie szanuję takich pierdół jak rzekome odtwarzanie piwa na podstawie jakichś ogólnych opisów. Schöps to były warianty piwa świdnickiego, a nie jakiś styl piwa, nie mamy ani tamtych drożdzy, ani tamtych słodów, ani chmieli by wiernie odtworzyć piwo nawet gdyby zachowała się receptura, a się nie zachowała. Ten wyrób to to taki gładki, lekki koźlak zakwaszony sztucznie bakteriami kwasu mlekowego, ta kwaśność jest nieułożona, nie komponuje się z resztą, samo piwo pełne, słodkawe, ciastkowe, karmelowe (tak chamsko, jak wspomniane przy zapachu), miodowe, jeżeli coś mi to przypomina to pełniejsze Rosanke - też współczesny wymysł, czyli jakby moglo ono kiedyś wyglądać. I to p*********e: odtworzyliśmy dawny styl. Nic nie odtworzyliście. Pominę fakt, że Breslauer Schöps już ktoś zarejestrował jako markę własną, od lat warzą piwa a'la Schöps niemieckie browary, każdemu wychodzi inaczej, więc o rzadnym stylu nie ma mowy. A samo piwo? No ok, ale niczym nie urzeka.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-05-30 16:25:15
Ciekawe piwo znalazłem w sklepie w markecie. Pierwsze łyki słodkie bardziej niz pszeniczne, ale potem kolejne to już smak bardziej pszeniczny,aby na końcu pojawiła się lekka kwasowość. Super piwo dla miłośników słodu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-03-13 23:56:21
Drugie spotkanie z jednym z najciekawszych piw pszenicznych z jakim miałem do czynienia. Za pierwszym razem nie wydawało się tak słodkie jak teraz, ta słodycz mimo iż bardzo dobra jest za wysoka. Za wysoka jak na piwo które ma być pijalne z natury.
Zapach trochę niewyraźny, lekko bananowy, dominuje ciasteczkowość i karmel. W smaku czuć dużo chleba i toffee, ogólnie słodowość w tym piwie jest na najwyższym poziomie. Brak drożdżowości jest dużym plusem, gdyby to piwo było tak drożdżowe jak weizen, byłoby zbyt mulące. Ma w sobie coś z koźlaka, choć jest od niego bardziej pijalne i z drugiej strony bardziej treściwe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010