Stu Mostów WRCLW Schöps
Stu Mostów WRCLW Schöps
Stu Mostów WRCLW Schöps
% alk. 4.3
Blg 14.5
IBU 15
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Zapomniana receptura powraca, dzięki zaangażowaniu historyków, piwowarów i browarników z całego świata. Jest to projekt odtworzenia piwa które zniknęło z dolnośląskich karczm na ponad 2 stulecia.
Dodał: risik - 2016-09-27 09:38:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,39 / ilość: 18
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia 7,65/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-05-30 16:25:15
Ciekawe piwo znalazłem w sklepie w markecie. Pierwsze łyki słodkie bardziej niz pszeniczne, ale potem kolejne to już smak bardziej pszeniczny,aby na końcu pojawiła się lekka kwasowość. Super piwo dla miłośników słodu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-03-13 23:56:21
Drugie spotkanie z jednym z najciekawszych piw pszenicznych z jakim miałem do czynienia. Za pierwszym razem nie wydawało się tak słodkie jak teraz, ta słodycz mimo iż bardzo dobra jest za wysoka. Za wysoka jak na piwo które ma być pijalne z natury.
Zapach trochę niewyraźny, lekko bananowy, dominuje ciasteczkowość i karmel. W smaku czuć dużo chleba i toffee, ogólnie słodowość w tym piwie jest na najwyższym poziomie. Brak drożdżowości jest dużym plusem, gdyby to piwo było tak drożdżowe jak weizen, byłoby zbyt mulące. Ma w sobie coś z koźlaka, choć jest od niego bardziej pijalne i z drugiej strony bardziej treściwe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-14 21:00:26
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty drożdżowe, goździkowe aromaty, sporo słodowych klimatów, doza pewnej wytrawności, lekka alkoholowa woń. W smaku subtelne siano, karmel, drożdże oraz goździki, goryczka iluzoryczna, niezła kontra kwaskowa, czuć wpływ bakterii kwasu mlekowego, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Stu Mostów, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 20.01.2019. Ciekawy styl jakim jest Schops to takie połączenie weizena z pszenicznym koźlakiem, ma coś z wytrawności, dużo ciała i treściwości. Udana propozycja, jestem jak najbardziej za, ode mnie mocna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-04-02 17:54:00
Bardzo słodkie piwo o znikomej goryczce. Bardzo pijalne, w smaku bardzo lekki banan, jednak w kolorze i w zapachu i trochę w smaku zbliżone do Koźlaka Pszenicznego. Pierwsza przygoda z Schops, nie czuje się ekspertem od ciemnych pszenicznych, ale piwo jest pozytywnym zaskoczeniem. Piwo bardzo pyszne, pijalne, cena 7.8 zł.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010