Stu Mostów WRCLW Dry-Hopped Pilsner Citra & Mandarina Bavaria
Stu Mostów WRCLW Dry-Hopped Pilsner Citra & Mandarina Bavaria
Stu Mostów WRCLW Dry-Hopped Pilsner Citra & Mandarina Bavaria
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 30
5907614681388addbarcode

Uwarzone przez Browar Stu Mostów.
Pilsner to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych stylów piwnych na świecie i… jeden z naszych ulubionych! Dlatego też postanowiliśmy urozmaicić nieco podstawową wersję naszego WRCLW Pilsa i na nadchodzący sezon letni przygotować dla Was jego specjalną edycję!
Podczas chmielenia na zimno naszego premierowego WRCLW Pilsnera użyliśmy amerykańskiej odmiany Citra i niemieckiej Mandarina Bavaria. Nie będzie to jednak piwo z gatunku bardzo intensywnie nachmielonych – w dalszym ciągu jest to nasz klasyczny, wytrawny Pils o wysokim balansie i umiarkowanej goryczy, wzbogacony o nuty cytrusów oraz białego wina albarino oraz… rozlany do nowego opakowania jakim jest puszka!
Klasyczne piwo dolnej fermentacji w mniej klasycznym niemiecko / amerykańskim stylu! Poznajcie naszego nowego Pilsnera chmielonego na zimno odmianami Citra i Mandarina Bavaria! Wzbogaciły one naszego klasycznego WRCLW Pilsa o nuty cytrusów oraz białego wino albarino. Wytrawne, dobrze zbalansowane, wysoce pijalne z cytrusowym, niezwykle świeżym aromatem – idealne na zbliżający się sezon letni!
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2020-06-14 09:45:33

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,5/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2020-11-22 00:37:11
Piwko o słomkowej barwie, lekko zmętnione. W trakcie lania do szkła utworzyło imponująco wysoką, białą, sztywną czapę piany, która dość wolno opadała. W zapachu na początku buchnęły nuty kwiatowo - miodowe, po chwili zaczęły dominować aromaty chmielowo - ziołowe. W smaku jest wyraźna, długa ziołowa goryczka i ciekawe lekko owocowe tło. Bardzo smaczny i pijalny pilsik. Warka 29.01.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 8,00 zł za puszkę 440 ml.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-11-05 10:42:37
Słomkowe. Trochę przymglone. Piana ok. Nawet cos tam oblepia.
Przyjemny aromat: cytrusowo, słodowo, chmielowy.
Zbożowość w duecie z goryczką. Goryczka specyficzna. Jednocześnie zestowa i ziołowa. Przyjemna.
Bardzo smaczny i pijalny pils.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar

2020-10-20 20:48:55
Delikatne ale wyraźne cytrsuy w typie mandarynka, pomarańcz, cytryna plus korzenie w tle. Pachnie pięknie, czysty profil aromatyczny. Piana na prawdziwego pilsa. Klarowne, slomkowe, jaśniej niż klasyka. W smaku wyraźnie slodowy, spora goryczka. Aromaty korzenne zostają na dłużej. Ogólnie w smaku mniej cytrusowy niż w aromacie. Rzeczywiście jest W nim coś w typie białe wino. To ciekawe bo w fest lagerbier była kolei szampan, lekkie zielone jabłko.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-07-12 20:05:06
Przyjemne cytrusy. Sporo grejpfruta. Orzeźwiająco. Piana bardzo wysoka, średnio i drobno pęcherzykowa. Piwo złocisto-żółte, z lekkim zamgleniem. Wygląd trochę mało stylowy. W szkle aromat mocno kwiatowo. Wysycenie średnie i objawia się nie musowaniem, a rośnięciem takim w buzi. Bardzo przyjemne. Bardzo delikatne piwo. Lekka słodowość. Do tego wyraźna owocowość. Fajne połączenie. Naprawdę. Taki American Pilsner jak się patrzy. Piwo wytrawne, ale w taki wyważony sposób. Bardzo crispy. Bardzo wyraźny grejpfrut, może też limonka. Piwo nie jest tak pyszne jak Golden April z Pinty w tym stylu, ale jest bardzo dobre. Goryczka średnio-niska. Lekko ściągająca, lekko zalegająca. Takie Pilsy to ja mogę pić często. Na aftertaste pojawia się taka specyficzna dla niemieckuch pilsów nuta ziołowa. Dobre rzeczy. Do tego ta pijalność, no polecam warto!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010