Stu Mostów WRCLW Barley Wine Porto & Bourbon Barrel Aged
Stu Mostów WRCLW Barley Wine Porto & Bourbon Barrel Aged
Stu Mostów WRCLW Barley Wine Porto & Bourbon Barrel Aged
% alk. 9.0
Blg 24.7
IBU 50
5905279213753addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Stu Mostów.
Barley Wine – mocne piwo górnej fermentacji, o wyjątkowym charakterze słodowym. Mocne i ekstraktywne piwo – niesamowicie esencjonalne i wybitnie degustacyjne. Most pomiędzy światem piwa, wina oraz bourbonu! Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Świat amerykańskiej whisky i wina reprezentowany jest przez długie, podwójne leżakowanie w beczkach po Porto i Bourbonie. To właśnie starzenie piwa w beczkach niesamowicie wzbogaca aromat o nuty wanilii, kokosa i czerwonego, mocnego wina. Smak dębiny, porto i whisky sprawia, że jest to wyjątkowo szlachetne i wielowymiarowe piwo.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-07-11 07:15:47

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-11-04 22:52:25
No aromat stylowy. Jest słodowość i toffi zgodnie ze stylem barley wine. Jest wanilia z beczek po bourbonie. Piany praktycznie nie ma, ledwo co się pojawiła i od razu zniknęła. Jasna miedź, jest klarowne. Są rodzynki w aromacie. Jest szlachetny alkohol. Jest również nuta czerwonego wina. O jakie to jest dobre piwo. Konkretne ciało, taki lekki syrop. Wysycenie bardzo znikome. Jest słodowość. Jest co dla mnie najważniejsze wyklejająco, nie jakoś bardzo mocno, ale jest konkret. Są suszone owoce oraz czerwone owoce. Goryczka raczej średnia, ale zaznaczona. Jest wanilia z beczki. No piwo typowo do posiedzeń. Co ciekawe piwo jest słodkie, ale mimo wszystko brakuje mi tej słodyczy. Alkohol jest praktycznie niewyczuwalny i bardzo dobrze. Bardzo smaczne piwo, ale mogłoby być jeszcze smaczniejsze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-08-30 19:33:50
Brak piany, pojedyncze bąble przy ściankach.
Barwa mętna, kasztanowe.
Zapach intensywny, słodkie czerwone wino, karmel, biszkopt, trochę wanilii.
Smak: wysycenie bardzo niskie, piwo aż oleiste, na początku słodkie, mocne, czerwone wino, suszone owoce, kokos, później pojawia się cierpkość z beczki, miód, alkohol, ale taki przyjemny - z mocnego wina, bourbon gdzieś z tyłu, dodaje aromatów. Bardzo wielowymiarowe, do tej pory najlepszy barley wine jakiego miałem okazję pić
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-11 07:09:54
Kasztanowe, mętne. Piany za dużo nie ma. Ledwo co przy ściankach. Tak symbolicznie.
W aromacie wino miesza się z biszkoptem. Zapowiada słodycz.
W smaku mnogość wrażeń. Słodycz dominuje. W pierwszym rzędzie idą akcenty słodowe, ciasteczkowe. Są suszone owoce. Później dają o sobie znać wino i whisky. Dalej średnia goryczka i taniczna beczka. A na końcu rozgrzewanie. Tak alkohol jest wyczuwalny. Ale nie w normalny sposób. Po prostu smak porto i bourbona jest obecny i pewien sposób ?podbija? te procenty, które są w piwe. Wysycenie praktycznie tu nie istnieje, co podkreśla gładkość i oleistość. W pewien sposób trunek ten jest też miodowy, likierowy i ma delikatne akcenty wanilii.
Piwo jest wielowymiarowe, złożone. A przy tym deserowo kontemplacyjne.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010