Stu Mostów Wild No. 10 Mixed Fermentation Saison Elderflower, Lemon Verbena & Acacia Honey
Stu Mostów Wild No. 10 Mixed Fermentation Saison Elderflower, Lemon Verbena & Acacia Honey
Stu Mostów Wild No. 10 Mixed Fermentation Saison Elderflower, Lemon Verbena & Acacia Honey
% alk. 4.8
Blg 10.0
IBU 20
brak koduaddbarcode

10. piwo z naszej rustykalnej serii Wild. Proces jego warzenia rozpoczęliśmy od stworzenia wieloziarnistej bazy składającej się z jęczmienia, pszenicy, żyta i owsa. Następnie nachmieliliśmy ją niewielkimi ilościami naszych ulubionych niemieckich chmieli i fermentowaliśmy belgijskim szczepem drożdży w stalowych kadziach. Po pierwszej fazie fermentacji trafiło ono do dębowych beczek, w których wcześniej znajdował się nasz Wild z numerem 8 – Bière de Table i zaszczepiliśmy mieszanką naszych domowych drożdży Brettanomyces i bakterii LAB. Gdy wtórna fermentacja dobiegła końca, kondycjonowaliśmy piwo dodatkiem miejscowych, ręcznie zebranych kwiatów czarnego bzu i werbeną cytrynową. Po rozlewie do butelek kondycjonowane z dodatkiem 100% lokalnego miodu akacjowego.
Dodał: JP2137 - 2021-01-29 19:56:17

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-04-13 17:25:51
Piwo zapowiada się bardzo ciekawie. Saison z dodatkiem bzu czarnego, werbeny cytrynowej i miodu akacjowego, na dodatek fermentowane dzikimi drożdżąmi. Bardzo przyjemny dziki aromat. Lekko stajenne klimaty. Bardzo przyjemne. Taki winny jest ten aromat. W tle czuć fajnie bez. Piana niska, drobna. Barwa jasnożółta, dość soczysta, zmętnione. Po przelaniu do szkła aromat to połączenie nut winnych i kwiatowych. Fajna rzecz. Bardzo orzeźwiające. Nuty funky lekkie i nadają z jednej strony orzeźwienia, a z drugiej pazura. Wysokie wysycenie. Bardzo gładkie. Jest zaskoczenie w tym elemencie. Zasyp żytni i płatki robią swoje. Piwo ma 10 BLG a ciało ma jakby conajmniej miało kilka stopni więcej. W smaku mamy nuty winne, kwiatowe i przyprawowe. Nuty winne szybko zmieniają się w kwiatowe. Tu czuć cytrynową nutę, a więc zgaduję, że to werbena. W tle mamy nuty przyprawowe, charakterystyczne dla Saison. W posmaku mamy nuty bzu.Piwo niesamowicie delikatne i zwiewne. Bardzo przyjemne, choć nie jest to jakieś niesamowite połączenie smaków. Piwo takie lambiczne i to ja szanuje. Wolałbym mniej kwiatowo, a więcej Saison, ale rozumiem taki zamysł.Ten miód trochę mi zniknął, trochę szkoda. Pochwalić trzeba Stu Mostów za to piwo i za całą serię Wild, bo to są interesujące piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.