Stu Mostów Salamander Strong Witbier
Stu Mostów Salamander Strong Witbier
Stu Mostów Salamander Strong Witbier
% alk. 6.0
Blg 10.0
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Strong Witbier z serii Salamander od nowego Browaru Stu Mostów. Piwo jasne, naturalnie mętne. Wysycenie na wysokim poziomie jak na Witbiera przystało, piana jednak choć biała i drobnoziarnista, to mała, do tego bardzo szybko opadająca. Aromat delikatny, pszeniczny. W smaku pszenica jest nieco mocniej wyczuwalna, towarzyszy jej lekka kwaskowość. Niemal całkowicie brakuje jednak posmaków cytrusowych. Zawartość alkoholu jest przyzwoita, nie razi podczas picia. Orientacyjna cena w lokalach: 10,00 zł (małe) / 12,00 zł (duże) - z nalewaka.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-04-22 10:27:52

oceny Oceny

Użytkownicy 6,45 / ilość: 11
Goście 8,67 / ilość: 3
średnia6,93 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-05-08 17:38:27
Bardzo delikatny i orzeźwiający aromat piwa. Bardzo mocno zdominowany przez kolendrę, co jak dla mnie w ogóle nie przeszkadza. Uwielbiam mocno kolendrowe witbiery. W szkle jest też trochę nut cytrynowych i delikatnie ziołowych jednak całość jest już mniej intensywna.
Piwo o jasno złotej barwie, lekko zmętnione. Piana biała, średniobfita. Zbudowana z drobnych i średnich bąbelków, ale na górze kożuszka są też duże bąble. Opada w stosunkowo szybkim tempie, do pół cm warstwy. Nie zostawia śladu na szkle.
Ekstrakt 16 blg jest bardzo wyczuwalny w tym piwie, bowiem w smaku zaskakująco słodowe i pełne. Piwo nieco przypomina belgijskie blonde. Jest pełne, nieco szampańskie (owocowe), przyprawowe z delikatnie odczuwalnym rozgrzewającym alkoholem w przełyku. Nieco kwaskowaty aftertaste. Wysycenie średnie, goryczka wyczuwalna ale mimo wszystko niska.
Nie jest to klasyczny wit, stad trudno oczekiwać jakiegoś bardzo orzeźwiającego i lekkiego piwa o cytrusowym, kwaskowatym smaku. Mimo wszystko, piwo mocno przeciętne by nie powiedzieć rozczarowujące. Aromat w butelce zwiastował fajnego wita, a tymczasem dostałem przeciętne, słodowe, pszeniczne belgijskie piwo
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-04-25 21:41:15
Całkiem niezły, bardzo pijalny, nie czuć deklarowanego woltażu. Trochę razi mizerna piana i brak wyróżników typowych dla witbiera (kolendra, skórka cytrusowa itp.), ale piło się przyjemnie, więc ode mnie dość wysoka ocena.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 4 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2015-02-28 20:44:15
Mało tu witbiera niestety. W smaku i aromacie delikatnie wyczuwalne chmiele. To takiej średniej jakości pszeniczniak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2015-02-13 23:41:04
Moim zdaniem piwo to jest pszeniczne, ale obok prawdziwego Witbiera niestety nawet nie stało.
Jasne, mętne (aczkolwiek bez przesady). Wysycenie wysokie, jednak piana tragiczna - początkowo jasna, drobnoziarnista, ale niziutka i po minucie nie ma po niej żadnego śladu. Nie pozostawia nawet drobnego pierścienia, brak jakiegokolwiek lacingu.
Aromat niezbyt intensywny, pszeniczny. W smaku pszenicę czuć nieco bardziej, gdzieś pojawia się niezbyt wyraźna kwaskowość. Owoców takich jak pomarańcza czy przypraw jak kolendra ze świecą tutaj szuka - ich zwyczajnie nie ma.
Woltaż 6% w porządku, niewyczuwalny podczas konsumpcji.
Warto spróbować, chociaż za cena 12,00 zł (duże) - z nalewaka (w łódzkiej Piwotece) jest spokojnie o 1-2 zł za duża.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.