Stu Mostów / La Pirata ART+39 Pastry Sour Cherry Cola
Stu Mostów / La Pirata ART+39 Pastry Sour Cherry Cola
Stu Mostów / La Pirata ART+39 Pastry Sour Cherry Cola
% alk. 6.6
Blg 18.0
IBU 8
brak koduaddbarcode

39 piwo kooperacyjne marki ART uwarzyliśmy wspólnie z Aranem z browaru La Pirata zlokalizowanego w Surii, Katalonii. La Pirata to jeden z najbardziej szanowanych browarów na hiszpańskiej scenie, znany z warzenia bardzo różnorodnych stylów – od IPA, po Soury i dekadenckie stouty leżakowane w beczkach.

Inspiracją do powstania piw w stylu Pastry Sour w naszym browarze od zawsze były popularne desery oparte na owocach lub koktajle. Tym razem postanowiliśmy jednk pójść o krok dalej i zainspirować się jednym z najpopularniejszych napojów bezalkoholowych.

Jeśli mieszkałeś w latach 90-tych, z pewnością zapamiętasz moment, w którym na rynku pojawiła się Cola Cherry!

Odtworzyliśmy jej smak w piwie, tworząc bazę ze słodowych płatków jęczmiennych, pszennych i owsianych wzbogaconą mlecznym cukrem – laktozą, która następnie zakwasiliśmy czystym, cytrusowym szczepem Lactobacillus i odpowiednią ilością wiśni oraz syropu o smaku coli.

Wszystko po to, aby przenieść Cię z powrotem do pięknych lat 90. , kiedy to spodnie były workowate, ubrania mieniły się niezliczoną ilością neonowych barw, a po jeździe na deskorolce ze swoimi kumplami sięgało się właśnie po Cherry Coke!
Dodał: David_Haye - 2021-04-01 11:08:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-29 19:15:42
Piwo o smaku coli wiśniowej. Brzmi ciekawie. No w aromacie cola. Do tego wiśnia. Nie są to jakieś bardzo wyraźne aromaty. No i niestety jest wpadka. Nuta wanilii w piwie wali sztucznością. To coś czego nie akceptuje. Piana obfita, dość taka drobna. Piękny ciemnoczerwony kolor. Piwo delikatnie zamglone, fajna soczystość. Po przelaniu do szkła więcej wiśni, a mniej wanilii. Choć dalej jest taki mdły. Wysycenie niskie. Ciało średnie. Piwo ma 18 BLG i nie do końca to czuć. Piwo jest niby zrównoważone, ale mimo to jest niesmak. Słodyczy sporo, która głównie gra tutaj wanilią. Coli jest mało. Sporo jest wiśni. To już ta kwaśna strona. Piwo jest jakieś takie nijakie. Czuć sztuczność. Czy pijąc to piwo czuję jakbym pił cherry colę? No nie, bo za mało tu coli. Piwo niby jest słodkie, jest kwaśne, ale takie jakieś bez polotu. Quo Vadis Craft? No właśnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.