Stu Mostów & De Molen ART+18 Honey and Coconut Wheat Wine
Stu Mostów & De Molen ART+18 Honey and Coconut Wheat Wine
Stu Mostów & De Molen ART+18 Honey and Coconut Wheat Wine
% alk. 10.0
Blg 27.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Stu Mostów.
ART. +18, pełnoletni, warzony w kooperacji z dojrzałym, holenderskim browarem, o światowej renomie – De Molen. John Brus, założyciel i nadal główny piwowar, słynie z warzenia wyśmienitych mocnych piw, a więc kiedy nas odwiedził, nie mogliśmy wybrać innego piwa! Ale chcieliśmy, aby było to coś wyjątkowego, czego żadne z nas do tej pory nie robiło – postanowiliśmy uwarzyć wariację nt. „wina piwnego”, a więc Wheat Wine – wino pszeniczne. Mocne, treściwe – ale w przeciwieństwie do Barley Wine, czy RIS – jasne, o łagodniejszych nutach słodowych, a bardziej wyrazistych drożdżowych. W takim mocnym, ale ułagodzonym trunku, możliwe jest uwydatnienie bardziej stonowanych dodatków – i tak postanowiliśmy podzielić piwo na dwie równe części, do jednej dodaliśmy wyśmienity polski miód akacjowy i laski aromatycznej wanilii meksykańskiej. Do drugiej trafił nieco bardziej charakterny miód rzepakowy, oraz świeżo prażone, zaraz przed dodaniem do HopGun’a, chipsy kokosowe.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-06-19 14:17:57

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,43/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-02-07 14:41:28
Jedno z najlepszych piw jakie miałem okazję próbować. 10% alkoholu zupełnie nie czuć, piwo przyjemnie słodkie, czego należało się spodziewać po miodzie z kokosem, najważniejsze jednak że i miód i kokos można z łatwością wyczuć. Goryczka bardzo niewielka, prócz miodu i kokosa wyczuwalne nuty owocowe - mocno pijalne i świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-09-18 18:38:53
Aromat mocno słodowy, miód o wszem a nuty kokosa na początku tak, później uciekały a szkoda bo lubię ten aromat. W smaku konkret: oleiste, słodkie, białe owoce, kokoś próbuje się przebijać ale skutecznie go tłumi miód. Goryczka minimalna, fajna, owocowo-miodowa. Świetne piwo do degustacji, alkohol ukryty, może trochę go czuć w przełyku ale generalnie piję się ekstra.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010