Stu Mostów / BRLO ART+8 Strawberry Berliner Weisse
Stu Mostów / BRLO ART+8 Strawberry Berliner Weisse
Stu Mostów / BRLO ART+8 Strawberry Berliner Weisse
% alk. 3.8
Blg 9.0
IBU 5
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo w stylu Strawberry Berliner Weisse uwarzone przez Browar Stu Mostów z Wrocławia w kooperacji z niemieckim browarem BRLO z Berlina. Jest to ósme piwo z serii ART+. Jego premiera odbyła się 10 czerwca 2016 roku, podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

Wreszcie coś dla Sour-Hedów! Nasz ART. +8 to Berliner Weisse, gdzie po raz kolejny połączyliśmy siły z ciekawym browarem niemieckim – tym razem jest to browar BRLO z Berlina! Jak zwykle czerpiemy z obu stron to co najlepsze! Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny styl jasnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego niemieckiego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, z nowofalowymi niemieckimi chmielami – Comet i Huell Melon oraz sezonowym polskim akcentem – aromatycznymi truskawkami.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pilzneński, Pszeniczny), chmiele (aromatyczne: Comet, Huell Melon), drożdże US-05, dodatki: bakterie (Lactobacillus Lactis, Lactococcus Lactis, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Delbrueckii ssp. bulgaricus).
Zalecana temperatura serwowania: 5-8⁰C
Zalecane szkło: Tulip, Goblet
Polecane kulinaria: Kiełbaski curry, Sznycel z kiszoną kapustą, Sery: z kwaśnego mleka – czerwony ser maziowy, Bauer-Hendkase, harceński, ołomuniecki, Desery: strudel z truskawkami, tarta z truskawkami
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-13 11:29:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 31
Goście 8,5 / ilość: 6
średnia 7,49/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tam
starstarstarstarstar

2020-09-12 17:33:58
Baaardzo truskawkowe. Zapach koktajlu truskawkowego, kolor różowy (koktajlu truskawkowego ;) , kwaśnawe (jak niesłodzony koktajl truskawkowy). Za to w smaku wyraźnie truskawkowe. Nie jestem miłośnikiem takich piwnych smaków, ale w gorący letni dzień nie jest to zły pomysł. Chyba było kiedyś trochę lepsze, odrobinę mniej kwaśne, a bardziej piwne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-22 22:06:46
Piana średniej wysokości, różowa, drobnopęcherzykowa, szybko opada.
Barwa piwa mleczno-truskawkowa, mętna.
W zapachu koktajl truskawkowy, milkshake, przecier z truskawek.
Smak lekko kwaśny, piwo troszkę płaskie bez głębi(ale można było się spodziewać), dostajemy dużo truskawek, wyczuwalną laktozę, lekko jogurtowy, słodkawy posmak, praktycznie brak jakiejkolwiek goryczki, pszenica gdzieś jest ale słabo wyczuwalna, pijalne, bardzo lekkie, kremowe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-03-13 23:51:06
Bardzo wytrawny kwas, moim zdaniem brakuje kontry od słodowości, bądź owoców. W smaku jest trochę za mało truskawek, czuć lekkie cytrusy. Zapach jest rewelacyjny, śmiem stwierdzić, że lepszy i bardziej \"szejkowy\" od Shakalaki z Pinty :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2018-09-28 20:27:58
Piwo o wyraźnie czerwonawym odcieniu, mętne. Piana ładna, lekko różowa, pozostawiająca wyraźny lacing. W aromacie owocowe, czuć lekki aromat truskawki i landrynek. W smaku przyjemnie kwaśne. Wyczuwalne nuty cytrynowe i truskawkowe. Warka 01.02.2019. Kupione za 7,49 zł w sklepie z alkoholami.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010