Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
% alk. 10.0
IBU 35
5425017810278addbarcode
ulubione: 1

Belgian X-mas Ale Bourbon Barrel Aged. Wyjdźmy od tego czym jest podstawowy Tsjeeses z kultowego belgijskiego Struise (znanego z Pannepot), to Belgian Strong Ale w wersji Blonde (choć kolor na to nie wskazuje) i wariancie x-mas, czyli naturalną fenolowość belgijską, pochodzącą z drożdży, postanowiono podbić dodatkiem przypraw korzennych, jak w piwach górnej fermentacji na Boże narodzenie. Wg browaru, nie mając pomysłu na nazwę i grafikę etykiety, zdali się na swojego piwowara o imieniu Urbain, który wymyślił je pod wpływem procentów. Wersja reserva to długo leżakowane piwo, na etykiecie podawany jest rok kilkuletniej warki, leżakowane w beczce po, w tym wypadku, Bourbonie (ale jest również wersja Porto).
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, cukier trzcinowy, drożdże i przyprawy
Dodał: nietzsche - 2018-11-15 12:39:23

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-31 21:51:11
Wygląd: miało być blonde jest miedziane, lekko tylko jaśniejsze od quadrupla, delikatnie nieklarowne
Zapach: O Panie, to ty na mnie spojrzałeś, twoje usta dziś wyrzekły me imię :3 jest bosko, fenolowość do potęgi n-tej, ta drożdżowa podbita po prostu przyprawami korzennymi, do tego kokos i wanilia z beczki, delikatny Bourbon, nuta miodowa, która przeszła już w we włoski muskat czy jasne porto, piję warkę z 2014
Smak:Jest tak jak w zapachu, czyli obłędnie, piwo pełne, wyklejające, delikatna alkoholowość, koncert suszonych owoców, białych, czerwonych oraz odrobinę ciemnych, dlatego rzeczywiście to może być blonde, nieziemska przyprawowośc, nie do odróżnienia co od drożdży, co od rzeczywistych przypraw, beczka po Bourbonie jest tu na dostawkę, moim zdaniem poszła tu dosyć młoda beczka albo wyjałowiona, to nie jest to do czego piwa BBA przyzwyczajają, ale to piwo na tym nie traci. Naprawdę niedaleko od arcydzieła, jest rewelacyjne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010