Stary Browar Kościerzyna Irish Red Ale
Stary Browar Kościerzyna Irish Red Ale
Stary Browar Kościerzyna Irish Red Ale
% alk. 4.5
Blg 10.0
5905669629188addbarcode
ulubione: 1

Piwo górnej fermentacji w stylu czerwonego Ale. Do warzenia użyliśmy specjalnej odmiany słodu jęczmiennego, który nadaje piwu delikatną rubinową barwę. Charakteryzuje się delikatną nutą słodu karmelowego i łagodną goryczką.
Dodał: Shinodin - 2018-03-08 06:38:57

oceny Oceny

Użytkownicy 4,5 / ilość: 4
Goście 7 / ilość: 3
średnia5,57 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-03-07 22:32:59
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa bardziej ciemniejsza miodowa niż jaśniejsza rubinowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu lekkie nuty karmelowe, ponadto pewna doza chlebowych akcentów, zbożowe klimaty, w tle drożdże oraz podbudowa słodowa. W smaku gładkie, mało treściwe, karmel dominuje na podniebieniu, aftertaste biszkoptowy, goryczka praktycznie żadna, podobnie jak kontra kwaskowa, piwo bazuje na słodowości, jest wodniste, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Starego Browaru Kościerzyna, etykieta nijakiej kolorystyce, graficznie lekko nawiązująca do stylu, w miarę dobrze opisana. Warka 05.10.2018. Jeden ze słabszych Red Irish Ale uwarzonych przez polski browar, bez wyrazu, bez ciała. Gdzieś w tle pląta się karmel i biszkopty, ale to trochę mało... poprawność stylowa może i zachowane, lecz w minimalistycznym stopniu. Jakość nieadekwatna do ceny. Stary Browar Kościerzyna nie zaskakuje mnie niczym pozytywnym, za Irish Red Ale mogę dać maksymalnie 5 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.