Starovar Dark
Starovar Dark
Starovar Dark
% alk. 4.5
8595224300811addbarcode
ulubione: 6
cena: 2,99 zł

Piwo warzone na czeskiej licencji w Browarze Połczyn Zdrój. Niesamowity, jedyny "czarny charakter" w całej dużej już rodzinie Starovarów. Cudowny, kunsztowny wytwór czeskich piwowarów, poparty od lat skrzętnie skrywaną recepturą. Klasa sama w sobie, baza pięciu najstaranniej wyselekcjonowanych słodów każdego doprowadzi do pełni szczęścia.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-12-28 20:49:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,02 / ilość: 50
Goście 7,66 / ilość: 47
średnia6,81 / ilość: 97

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2021-12-10 14:30:19
Dobre piwo mnie bardzo smakuje
Polecam
Paniom będzie napewno smakowało
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-12-03 01:02:01
Wygląd: piwo brunatne, mętne, piana nieznaczna, w dodatku wyglądająca jak z coli i równie szybko redukująca się do całkowitego zera.
Zapach: prawie nie posiada zapachu, gdzieś daleko taka nuta z Krajanów, które barwiono spożywczym karmelem
Smak: ciała nie ma, jest tu raczej taka pusta cukrowa słodycz, natomiast całkiem uroczy jest tu orzech, zapewne od monachijskiego (warka do 24.11.2022/2.1), którego inna warka może już nie mieć. Posmak coli, taki jak w Fortunie Czarnej, karmel, trochę kawy zbożowej, strasznie dużo owoców czerwonych. Oczywiście ta niby czeska licencja, na której jest warzony to bzdura. Nigdy w Czechach nie istniała marka Starovar, istniało piwo Starovar, konkretnie 12 i warzone było przez Pivovar Cheb. Marka Starovar została wymyślona na rynek polski przez Fuhrmanna, który należy do czeskiego Brewer s.r.o. i na rynek czeski niczego nie warzy, nie zatrudnia też żadnych czeskich piwowarów. Piwo z Czechami nie ma niczego wspólnego, goryczka zerowa, nachmielenie też, wysycenie przegięciowo niskie, ciało ma niewielkie, takie jak ceska 11, ale czuć, że przed rozlewem było dosładzane karmelem i prawdopodobnie aspartamem, albo jest tu jakiś sztuczny aromat, bo w finiszu daje mega chemią i sztucznością. Ktoś powie: \"ale to tanie piwo za 3 zł\", no cóż można sięgnąć i po piwo za 2 zł, czyli np. Schwarzbiera z Kauflanda i będzie zdecydowanie lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-12-03 01:03:59
Śmieszne, że piwo, które jest produkowane w Polsce ma czeski EAN. Prawdopodobnie przydaje się przy eksporcie, gdy udaje czeskie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar
2020-07-10 21:57:58
Piana ciemno beżowa, grubo pęcherzykowa, błyskawicznie niknąca. Kolor niemal czarny. Dość niskie wysycenie. W zapachu słodowość, lekkie nuty palone, cola. W smaku akcenty słodowe, palone, słodkość przeplata się z lekką korzenną goryczką. Po przełknięciu pozostawia taki wytrawny posmak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2019-04-27 18:55:56
Ciemne, nieprzejrzyste. Piana średnia, beżowa, drobno oczkowa. Szybko opada.
Aromat, niestety miodowy. W tle ciemne słody.
W smaku prym wiedzie słodycz. Właśnie miodowa. Później trochę kwasku. Który już w posmaku staje się odrobinę ordynarny. Dwie skrajne wady ? za słodkie na początku, za kwaśne na końcu. I ta wodnistość. To już lepiej Litovela ?
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.