Staropolskie Koźlak
Staropolskie Koźlak
Staropolskie Koźlak
% alk. 6.2
Blg 16.5
5905669086813addbarcode

Staropolskie Koźlak to niezwykłe piwo, które łączy w sobie wykwintną słodycz z chmielową goryczką. Charakterystyczna barwa i delikatny aromat wynika z użycia do produkcji aż 5 rodzajów słodów oraz najlepszych odmian chmielu.

Składniki: woda; słody: Monachijski, Pilzneński, Aromatyczny, Melanoidynowy, Barwiący; chmiele: Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition; drożdże dolnej fermentacji.
Piwo ciemne, filtrowane, pasteryzowane.
Dodał: Thesloma - 2017-05-12 13:28:59

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 8
Goście 7,9 / ilość: 10
średnia 7,67/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-11-20 20:49:05
Beżowa piana o drobnej strukturze z dosłownie kilkoma średnimi przebiciami. Utrzymujące się nieco dłużej. Brak efektu lacingu. Barwa czarna - nie przejrzysta (brak oznak refleksów). W aromacie głównie nuty chlebowe (skórki chlebowej dobrze przypieczonej). Deserowa czekolada wraz z lekką nutką zboża (kawą zbożową). Smak słodkiej, delikatnej kawki przeplata się wraz z nutami chlebowymi. Rodzynki oraz delikatne pierniki w tle.
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.08.2018
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-05-01 19:00:35
Browar Staropolski czasem mnie zadziwia. Niekiedy na plus, innym razem zaskakuje zbytnią zawartością nut żelaza, przykrywającymi całość. Ale chętnie sięgam po piwa z tego browaru, może poza tymi z serii BestBir. I ucieszyłem się, że w lodówce kiosku Inmedio trafiłem na to piwo.

Wygląd -kolor burgund, przejrzyste pod światło, beżowa dość trwała piana, całkiem spore wysycenie. Aromat - karmel, suszone śliwki, dojrzałe wiśnie i ciasto. Smak - dominuje koźlakowa słodycz, do tego nieco rodzynek i wiśni oraz szlachetna goryczka w tle, alkohol właściwie niewyczuwalny - blisko przesłodzenia, ale przyjemne.

Reasumując - słodsza, treściwsza wersja koźlaka, warta uwagi przez tych, którzy choć czasem mają chęć sięgnąć po dobre piwo słodowe czy delikatniej niż zazwyczaj odfermentowaną wersję koźlaka. Piwo na duży plus.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-02-10 21:13:58
Zdecydowanie za slodkie.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-07-28 17:31:02
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, lacing występuje w formie szczątkowej. Barwa ładna ciemniejsza rubinowa, w miarę przejrzyste i klarowne, nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, subtelne palone klimaty, rodzynki, drożdżowe i drzewne aromaty. W smaku słodkie karmelowe, choć z wyraźnym posmakiem rodzynek, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, po ogrzaniu minimalnie wyczuwalna alkoholowa woń, drzewne aromaty gdzieś w tle, pomimo niskiego woltażu piwo rozgrzewa przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Butelka z krachlą, etykieta elegancka w klasycznym stylu, w miarę dobrze opisana. Warka 16.02.2018. Jak na browar Staropolski, to jest to całkiem udany koźlak, słodki, choć treściwy, doświadczamy tutaj dużo ciała. Nie jest to oczywiście topowa półka jeśli chodzi o ten styl, ale na polskie warunki naprawdę nie jest źle. Pod koniec degustacji rodzynkowa słodycz nieco przytłacza przez co piwo staje się mniej pijalne, niemniej jednak moją oceną będzie 7 z minusem. Jakość adekwatna do ceny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010