zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
% alk. 5.0
Blg 12.0
5905669086288addbarcode
ulubione: 2


Piwo w stylu jasny lager o smaku miodowym uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z trzech piw z serii Złoty Ul. Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

Piwa serii Złoty Ul to wyśmienite piwa z dodatkiem naturalnych miodów najwyższej jakości. Urzekają delikatnością smaku i bogactwem aromatu.
Do uwarzenia wykorzystano trzy odmiany miodu: gryczany, lipowy, spadziowy.

Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-22 13:04:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 9
Goście 8,67 / ilość: 9
średnia 7,83/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-01-20 00:04:20
Wygląd: kolor bursztyn, mętne, piana mizerna, ale jakiś lacing jest
Zapach: lekko diacetylowy, miodowy, ale pachnie miodem wielokwiatowym i słonecznikowym, gryczanym i spadziowym już nie bardzo, bardzo wyraźny swojski chmiel i to szanuję, choc nie sądzę, by to było zamierzone działanie Staropolskiego.
Smak: lekkie, rześkie, bo wysokie wysycenie, niezbyt słodkie, ale pite po karmelowym Miłosławiu, więc wrażenia mogą być zaburzone, w smaku już czuć gryczany, ale dominuje wielokwiatowy, lekkie masełko. Nie lubię miodowych ulepków, więc na ich tle to jest spoko, ale to może być tez wina poprzednika.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-02 20:46:25
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przyjemne nuty miodowe, lekkie drzewne i drożdżowe aromaty, podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie, czuć wyraźnie miodowe klimaty, mają całkiem naturalny wydźwięk, subtelny karmelowy i landrynkowy posmak, drożdżowe i drzewne wonie nadal aktualne, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w żółtej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana, klimatyczna. Warka 09.08.2018. Całkiem smaczne miodowe piwo z wykorzystaniem trzech rodzajów miodów. Poza miodowością wyczuwalny jest wyraźnie wpływ browaru Staropolskiego czyli drożdże i drzewne klimaty. Na minus delikatna landrynka i nie do końca naturalne miodowe posmaki, jakby sztuczna słodycz. Źle nie jest, ale do rewelacji brakuje sporo. Moja ostateczna ocena to mocna 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010