Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
Staropolski Złoty Ul Trzy Miody
% alk. 5.0
Blg 12.0
5905669086288addbarcode
ulubione: 5

Piwo o smaku miodowym uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z trzech piw z serii Złoty Ul. Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

Piwa serii Złoty Ul to wyśmienite piwa z dodatkiem naturalnych miodów najwyższej jakości. Urzekają delikatnością smaku i bogactwem aromatu.
Do uwarzenia wykorzystano trzy odmiany miodu: gryczany, lipowy, spadziowy.

Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-22 13:04:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,22 / ilość: 18
Goście 8,7 / ilość: 10
średnia 7,75/10 / ilość: 28

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MaciejZG
starstarstarstarstar

2020-05-19 11:05:31
Ładny kolor, przyjemny zapach naturalnego miodu. Smak przyjemny z wyczuwalnym chmielem. Czuci posmak miodu chociaż dominuje miód wielokwiatowy. Chociaż ewidentnie czuć smaki miodów to nie wybija się na pierwszy plan, lecz piwo jest delikatnie za słodkie. Piana słaba szybko opada. Ogólnie jedne ze smaczniejszych piw z mieszanką miodów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-02 11:59:15
Najlepsze piwo miodowe jakie piłem. Czuć i w zapachu i w smaku całkowicie naturalny miód, a nie jakieś sztuczne aromaty jak u niektórych producentów.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-01-20 00:04:20
Wygląd: kolor bursztyn, mętne, piana mizerna, ale jakiś lacing jest
Zapach: lekko diacetylowy, miodowy, ale pachnie miodem wielokwiatowym i słonecznikowym, gryczanym i spadziowym już nie bardzo, bardzo wyraźny swojski chmiel i to szanuję, choc nie sądzę, by to było zamierzone działanie Staropolskiego.
Smak: lekkie, rześkie, bo wysokie wysycenie, niezbyt słodkie, ale pite po karmelowym Miłosławiu, więc wrażenia mogą być zaburzone, w smaku już czuć gryczany, ale dominuje wielokwiatowy, lekkie masełko. Nie lubię miodowych ulepków, więc na ich tle to jest spoko, ale to może być tez wina poprzednika.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-02 20:46:25
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu przyjemne nuty miodowe, lekkie drzewne i drożdżowe aromaty, podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie, czuć wyraźnie miodowe klimaty, mają całkiem naturalny wydźwięk, subtelny karmelowy i landrynkowy posmak, drożdżowe i drzewne wonie nadal aktualne, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w żółtej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana, klimatyczna. Warka 09.08.2018. Całkiem smaczne miodowe piwo z wykorzystaniem trzech rodzajów miodów. Poza miodowością wyczuwalny jest wyraźnie wpływ browaru Staropolskiego czyli drożdże i drzewne klimaty. Na minus delikatna landrynka i nie do końca naturalne miodowe posmaki, jakby sztuczna słodycz. Źle nie jest, ale do rewelacji brakuje sporo. Moja ostateczna ocena to mocna 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010