Staropolski Zduńskie Export Beer
Staropolski Zduńskie Export Beer
Staropolski Zduńskie Export Beer
% alk. 5.7
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Piwo pasteryzowane ze 120 letnią tradycją warzone w legendarnym browarze Zenona Anstadta. Warzone przez Browar Staropolski już od 1882 roku. Zawiera wodę oligoceńską, słód jęczmienny, oraz starannie wyselekcjonowane trzy rodzaje chmielu. Piana drobnoziarnista, szybko opadająca do niskiego wianuszka, kolor ciemno bursztynowy, w zapachu czuć generalnie tylko słód. Średnie wysycenie, przyjemna goryczka długo zostająca na podniebieniu, lekko wyczuwalny alkohol, piwo posiada dziwny posmak, którego nie jestem w stanie określić. W swojej kategorii cenowej bardzo solidne piwo, zdecydowana konkurencja dla naszych koncerniaków.
Dodał: Shinodin - 2014-10-23 12:47:42

oceny Oceny

Użytkownicy 4,2 / ilość: 10
Goście 7,13 / ilość: 16
średnia6 / ilość: 26

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2015-03-25 20:31:05
Piwo jak w tej cenie, oceniam wyjątkowo pozytywnie. Zupełnie inne, niż piwa z koncernów. Mało przejrzyste, zupełnie jakby było niefiltrowane. Wyraźnie ja i mój brat wyczuliśmy w nim smak kawy, ewentualnie kwasu chlebowego (z naciskiem na to pierwsze). Goryczka zadowalająca. Ogólnie nie zawiodłem się i polecam sprawdzić.
awatar
troolek1986
star

2015-03-19 20:17:03
za tą cene 2zł w puszcze to jedynym minusem metaliczny zapach..nie mozna od niego duzo wymagac chodź jest całkiem przyzwoite...bije koncerniaki na glowe :)
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 7, zapach: 2, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-03-17 21:19:15
Naprawdę przyzwoite piwo. Oryginalny smak.Zduńskie przebija typowe masowe piwka typu tyskie.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-09 00:57:07
Barwa złota, lekko opalizująca.Piana w kolorze białym, uformowana z przewagą średnich pęcherzyków.Po nalaniu powstaje ponad centymetrowa warstwa.Opadła dość szybko do lekko przedziurawionej cienkiej warstwy i trochę grubszej obwódki.Firanki na szkle jakie utworzyła piana, były równe, całkiem grube i trwałe.Aromat wyraźny, słodowy z lekkimi nutami chlebowymi oraz z nieprzyjemną nutą metaliczną, chwilami sprawia wrażenie piekącego.Test z rozsmarowaniem piwa na nadgarstku wskazał na metaliczność pochodzącą od browaru.W smaku słodowe, z wysokim wysyceniem, ponownie pojawiającą się metalicznością i goryczką na średnim poziomie.Zdecydowanie smak jest przyjemniejszy niż aromat.Gdyby nie kiepski aromat piwo oceniłbym wyżej.Pod względem piany, barwy i smaku nie jest wcale źle.Aromat zdecydowanie zaniża ocenę.Gorsze od Łódzkiego, które również warzone jest w tym browarze.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.