Staropolski Robeerson Crusoe
Staropolski Robeerson Crusoe
Staropolski Robeerson Crusoe
% alk. 5.2
Blg 12.0
5903021500496addbarcode

Klasyczne, jasne piwo pszeniczne w stylu bawarskim. Naturalnie mętne i delikatne w smaku dzięki dużej zawartości jasnego słodu pszenicznego.
Dodał: Shinodin - 2018-12-29 10:19:06

oceny Oceny

Użytkownicy 5,25 / ilość: 4
Goście 9 / ilość: 1
średnia6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-09-21 20:48:57
Wygląd: ciemne jak na weizena, bursztynowe, mętne, ale pływają w nim jakieś nitki farfocli, piana ładna, droba
Zapach: Daleki goździk, jeszcze dalszy banan, słaby aromat
Smak: Obstawiam, że to Pszenica Staropolska z inną etą, a z tą bywa różnie, raz dobra warka, raz słaba. To raczej ta słaba, kolor wskazywałby, że mamy do czynienia z pełniejszym weizenem, jakimś winter weizenem, natomiast piwo jest wodniste, ktoś po prostu przesadził ze słodem karmelowym, mamy w tej wodnistości dominujące nuty melanoidynowe i karmelowe, i minimalnego goździka, banana zero. Fajna chmielowość, tylko czy ktoś jej oczekuje w weizenie. Mi osobiście nie przeszkadza. Średniak okrutny, może cena niewygórowana, ale chyba lepiej kupić tańszego weizena z dyskontu, np. Lidla, trzyma poziom, Staropolski nie trzyma, to zawsze loteria.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-08-16 08:37:05
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu standardowo, pszenicznie goździki, banany oraz drożdże. W smaku całkiem aromatyczne, dominują goździki, zaraz potem wchodzą banany, drożdże na sam koniec, goryczka adekwatna do stylu, nie najgorsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Staropolskiego, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, humorystycznie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 29.07.2019. Poprawny pszeniczniak, nie jakiś wybitnie udany, ale też z pewnością nie wadliwy, całkiem aromatyczny, wszystkie nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych zachowane. Myślę że cena jak najbardziej do jakości, weizenik akuratny na letnie upały, taki na 6 z plusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.