Staropolski Porter 180
Staropolski Porter 180
Staropolski Porter 180
% alk. 9.7
Blg 22.0
5905669086691addbarcode
ulubione: 4
cena: 6,50 zł

Porter leżakujący 180 dni głęboko w piwnicach Browaru Staropolskiego.

"Porter jest trunkiem wybornym i zdrowym, który w roku 1730 warzyć zaczęto; przed tą epoką używane były trzy tylko style piwa w Anglii, zwane: Ale, Beer i Twopenny, które zwykle mieszano, dolewaiąc po połowie dwóch gatunków z liczby trzech wyżey wzmiankowanych..."
"...Gdy zaś weszło późniey w zwyczay mieszać wszystkie te trzy gatunki, z czego niemały wynikał zachód dla szynkarzów, którzy do iedney kwarty z trzech beczek utaczać musieli trunku, piwowar Harwed powziął myśl przyrządzić trunek taki, któryby łączył, w sobie własności wszystkich trzech gatunków piwa dotąd używanych, co tez szczęśliwie mu się udało..."

"Dokładna nauka warzenia piwa" Karol Wilhelm Schmidt

Skład: woda; słody: Monachijski, Jasny Pilzneński, Karmelowy ciemny, Karmelowy jasny, Barwiący; chmiele goryczkowe: Magnum, Sybilla; chmiel aromatyczny: Hallertauer Tradition.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Dodał: Fester - 2016-10-19 17:54:48

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 75
Goście 7,18 / ilość: 17
średnia7,41 / ilość: 92

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-09-19 22:47:05
Przyzwoity bałtyk z przewiduję potencjałem na leżakowanie.

Nieprzyjżysty. Piana okej, lancing słaby.
Zapach mleczna czekolada, lekka wiśnia, lody waniliowe?
Smak. Gładkie ułożone alkohol ukryty. Lekko ciepło w przełyku ale bez nut spirytusowych. Jak na moc to ktoś solidnie pracował na zmianie.
Mocne ciało jak na parametry. Nie powiem że płasko bo w tle są nuty pieczywne, przeważają jednak i dominują nuty czekolada, wiśnia, taka czekoladka z wiśnia i alko ;), kawa lekko i to już w tle po chwili.

Nie jest to mistrzowskie piwo. Brakuje mu gładkości, rozmach jak na pełnokrwistego bałtyka też nie jest pełny ale z 22 zrobili 9,7 - to i tak sie udało.

Przy pierwszej okazji kupię z 4 i wrzucę przynajmniej na rok gdzieś gdzie zapomnę. Ostatnio tak znalazłem 4-o pak porteru co leżakuje już 7 lat. Polecam kitranie porteru
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-09-20 15:27:57
No jak chowasz, że nie wiesz gdzie schowałeś, z zamkniętymi oczami, czy po pijaku ? A w sklepach portery to właściwie jedyne piwa, które są wprost z ,,pod igły,, , z koszmarnie długą datą przydatności, przynajmniej mi się takie ciągle trafiają.
awatar
kurp
starstarstarstarstar

2023-08-30 21:52:03
Czarne, nieprzejrzyste, z niezłą, choć nie szałową, drobnoziarnistą pianą i prawie zerowym lacingiem. Alkohol słabo schowany (mówiąc otwarcie, wionie co nieco sprytem), ale, motyla noga, no, ja lubię jednak portery bałtyckie i nic nie generuje u mnie tak miłego alkoholowego wytrącenia z równowagi, jak dobry Bałtyk. Tak więc, dostrzegając wady, mimo wszystko doceniam - dobry porter bałtycki! Martwią mnie tylko komentarze o nierównej pracy browaru, bo zamierzałem polować na więcej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Novy80
starstarstarstarstar

2023-06-01 22:27:49
W końcu dorwałem bo od kiedy został kraftem roku jakoś trudno było trafić, przynamniej w Intermarche.
Aromat kawowy z czekoladą dla uzupełnienia. po nalaniu wysoka beżowa piana i napój mocno ciemnobrązowy. W smaku kawa i czekolada ale w bardziej wytrawnym wydaniu dominuje. Ciekawy smak, szczególnie dla fana tego gatunku czyli mnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2023-03-31 04:47:45
Staropolski to najbardziej nierówny browar w Polsce, warka z jednego dnia może być miodzio, a z następnego gównem. Podobnie jest z tym porterem, bywały dobre i złe, ale teraz piję tę zwycięską i ok, ona jest dobra, nawet bym powiedział, że ciut bardziej palona niż zwykle ten porter smakuje, ale serio, d**y nie urywa. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to myśl o tym jak słabe musiały być te krafcikowe portery na konkursie
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.