Staropolski Porter 180
Staropolski Porter 180
Staropolski Porter 180
% alk. 9.7
Blg 22.0
5905669086691addbarcode
ulubione: 2
cena: 6,50 zł

Porter leżakujący 180 dni głęboko w piwnicach Browaru Staropolskiego.

"Porter jest trunkiem wybornym i zdrowym, który w roku 1730 warzyć zaczęto; przed tą epoką używane były trzy tylko style piwa w Anglii, zwane: Ale, Beer i Twopenny, które zwykle mieszano, dolewaiąc po połowie dwóch gatunków z liczby trzech wyżey wzmiankowanych..."
"...Gdy zaś weszło późniey w zwyczay mieszać wszystkie te trzy gatunki, z czego niemały wynikał zachód dla szynkarzów, którzy do iedney kwarty z trzech beczek utaczać musieli trunku, piwowar Harwed powziął myśl przyrządzić trunek taki, któryby łączył, w sobie własności wszystkich trzech gatunków piwa dotąd używanych, co tez szczęśliwie mu się udało..."

"Dokładna nauka warzenia piwa" Karol Wilhelm Schmidt

Skład: woda; słody: Monachijski, Jasny Pilzneński, Karmelowy ciemny, Karmelowy jasny, Barwiący; chmiele goryczkowe: Magnum, Sybilla; chmiel aromatyczny: Hallertauer Tradition.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Dodał: Fester - 2016-10-19 17:54:48

oceny Oceny

Użytkownicy 7,27 / ilość: 37
Goście 7,06 / ilość: 16
średnia7,21 / ilość: 53

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2021-08-01 23:23:08
Dobry porter w butelce z starego typu kapslem ze szkła. W smaku bardziej złożony niż np. Żywiec Porter, ale moc a te z bije. Alkohol nie jest wyczuwalny. Złożoność zapachu i smaku mniejsza, chociaż ja wczuwam owoce czy figi. Dobry produkt.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
łodyga
starstar

2021-07-25 21:09:49
W kolorze klarowne i bardzo ciemne, światła zasadniczo wiele nie przepuszcza. Na początku dość gęsta piana, która jednak opada.
W zapachu rzeczywiście nie ma przebojów, głównie zapachy palone.
W smaku zupełnie poprawny porter, pijalny, nie nudzi nawet końcówka. Jak na 22% ekstraktu względnie czuć gaz, co akurat dla mnie jest na plus, bo piwo nie jest likierowate. W tej cenie bardzo w porządku, chociaż chyba chętniej sięgnę po Komesa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-05-20 01:11:04
Wygląd: ciemno brunatne, ale nie mętne, pod światło widać fajne rubinowe refleksy, spora piana, beżowa, puch, ale jednak trochę za duża i tego się boję, ładny lacing
Zapach:NIe rozpieszcza zapachem, czuć paloność i trochę ciemnych owoców
Smak: Kiedyś go piłem i zapamiętałem tylko zbyt duże wysycenie, to chyba dalej jego problem, nie mówimy tu o jakimś imperialu tylko 22 odfermentowanej do 10, a wysycenie jest jak w jakimś jasnym pełnym. Świetny orzech, nie wiem, czy to standard czy leżak, ale jest orzechowe w opór, nawet nie jest tak źle z pełnią (przy tak ekonomicznym odfermentowaniu), mocno palone, czekoladowe, kawowe, jest przypalony karmel, nuty melanoidynowe, rodzynkowe, są czerwone i ciemne owoce, które utlenienie zabrało w stronę klimatów czerwonego wina, jest trochę zbyt kwaskowe. Piwo z terminem do stycznia 2021, starzeje się świetnie, tylko jest jeden problem: Staropolski to brak jakiejkolwiek powtarzalności warek, potrafia wypuścić świetne piwo, a warka kilka dni później już jest kompletnym gównem. Bogaty aromat, w wersji wyleżakowanej, mankamentami jest płytkość (choć bywały większe wodniaki przy tych parametrach), przesadzone wysycenie. Alkohol niewyczuwalny w smaku, ładnie tylko grzeje w przełyk.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-11-18 19:14:35
Początek ok. Ale po chwili jednak nie.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.