zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Staropolski English IPA
Staropolski English IPA
Staropolski English IPA
% alk. 6.3
Blg 15.0
5905669086097addbarcode
ulubione: 3
cena: 4,49 zł

Piwo uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z czterech piw z serii Piwna Mapa Świata. Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

Piwo od zawsze było produktem regionalnym. W zależności od lokalnych warunków i dostępności surowców poprzez wieki ukształtowały się różne style piwa zależne od położenia geograficznego miejsca w którym je warzono. Piwna Mapa Świata to seria piw warzonych w Browarze Staropolskim którą chcemy przybliżyć naszym klientom piwne style z różnych stron świata, zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne.
Piwo które powstało w czasach świetności Imperium Brytyjskiego. W XVII w. transportowane drogą morską do Indii, klejnotu w koronie brytyjskiej. Dziś jest symbolem piwnej rewolucji XXI wieku. Solidnie chmielone tradycyjnymi angielskimi odmianami chmielu.

Parametry wg producenta:
Goryczka: 3/3
Słodowość: 3/3
Moc: 2/3

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, monachijski, karmelowy jasny), chmiele (Magnum, Admiral, East Kent Goldings, Pilot), drożdże górnej fermentacji S04
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-12 19:30:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,44 / ilość: 43
Goście 6,59 / ilość: 17
średnia 6,48/10 / ilość: 60

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-06-09 21:50:41
Ładna barwa ciemna herbata , barwa w miarę trwała i zostawiła słaby lacing. W aromacie czuć słód , trochę karmelu ale nie jakoś źle. Nic złego nie czuć. Czuć delikatnie te angielskie chmiele. W smaku jest goryczka ale troszkę za niska wg mnie. Jest słodowa podbudowa i karmel ale w małej ilości . Piwo spokojnie do wypicia , nie jest złe , choć wolę dać 3 zł więcej i kupić lepsze piwo w tym stylu.Za mało chmielu w smaku wg mnie. Ogólnie może być.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2017-10-22 09:57:33
Na pierwszym planie nachalnie wkracza karmel, a później długo, długo nic. Być może Browar Staropolski, niezbyt wiernie odtworzył specyfikę English IPA. Niezależnie od tego, wydaje mi się, że siłowe udziwnianie stylu IPA, poprzez dążenie do "English", jest w tym przypadku zupełnie nietrafione. Faktem jest, że Anglicy mogą się pochwalić znaczną ilością swoich kapitalnych stylów piwnych, ale ten, stanowi jedynie karykaturę prawdziwego IPA.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-29 16:02:08
Jak na swoj niezbyt wyszukany styl to ujdzie, goryczka i tak większa niż w angielskim
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-06-24 20:11:14
Jestem fanem cięższych ładunków ;) To piwo za dużo nie wnosi. Sprawia wrażenie lekko wodnistego. Piana o dziwo nie opada. W zapachu żelazo i ciężej słód ala młody porter tylko nie tak intensywnie. W smaku pomimo umiarkowanej mocy alkohol. Bardzo przypomina okocima dubeltowgo. Goryczka też niewiele większa. W cenie 5zł zawsze wybrałbym konstancina IPA który wie, że IPA to chmiel i dopiero reszta. Tu jest głównie reszta i też niespecjalna.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010