Staropolski Anstadt Pilzeńskie Jasne
Staropolski Anstadt Pilzeńskie Jasne
Staropolski Anstadt Pilzeńskie Jasne
% alk. 4.7
Blg 10.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo warzone w hołdzie dla Zenona Anstadta. Już od XIX wieku piwa warzone w browarach rodziny Anstadtów były dumą regionu Łódzkiego, cenione przez piwoszy całej Europy. Nasze piwa warzymy używając wyłącznie wody, słodu, szlachetnych odmian chmielu oraz drożdży dolnej fermentacji. Piwo jasne, niefiltrowane, pasteryzowane, zawiera słód jęczmienny. Otwarta fermentacja, legendarna receptura, edycja limitowana.
Dodał: Shinodin - 2015-03-02 10:35:05

oceny Oceny

Użytkownicy 5,4 / ilość: 10
Goście 7,44 / ilość: 9
średnia6,37 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Miś_Kudłacz
star

2016-11-09 22:47:28
Piwo o ładnej bursztynowej barwie, lekko mętne ale przejrzyste.
Piana niewielka, dość szybko schodząca i pozostawiająca niezbyt okazałą szybko ulatującą koronkę.
Zapach wyraźnie drożdżowy i jakieś słodkawe nuty nie potrafię określić czego.
Smak, dość kwaśny, niezbyt gorzki. Wyczuwam lekki aromat jakby pyłku kwiatowego.
Ogólnie, całkiem smakujące mi piwo.
awatar
opons91
starstarstarstarstar

2015-12-10 23:27:04
Niezła bursztynowa barwa. Piwo w zasadzie nieprzejrzyste. Piana niezbyt okazała ale jest w porządku, \"przybrudzona\" drożdżowym osadem co dodaje jej roku. W zapachu poprawne, słodowe, z lekkimi nutami chmielu. W smaku również głównie słodowe z lekką goryczką. Na minus wyczuwalne żelazo. Mimo tego piwo smaczne i przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-12 15:24:49
Barwa: Jasne złoto, mocno zmętnione.

Piana: Biała, początkowo obfita, na 3-4 centymetry. Błyskawicznie się krzaczy, średnie i drobne pęcherze zamieniają się w bardzo grube, niezbyt ładnie wyglądające. Pozostaje porwana, półcentymetrowa warstwa. Ślady na szkle jakie utworzyła piana są średnio równe, cienkie i nietrwałe.

Aromat: Wyraźny, dość specyficzny. Ziemisto-słodki. Do tego tradycyjna dla tego browaru nuta metaliczna. Gdzieś w tle pałętają się lekkie nuty drożdżowe oraz popielate i piaskowe.

Smak: Umiarkowanie wyrazisty, głównie drożdżowy. Początkowo kwaskowość, którą dość szybko zastępuje landrynkowa słodycz. Po raz kolejny pojawiają się dziwne akcenty kojarzące się z popiołem i piaskiem. Goryczka bardzo delikatna, epizodyczna, szybko zanika.

Nasycenie: Średnio-wysokie, może być.

Komentarz: Dziwne i jak dla mnie słabe piwo. Zdecydowanie gorsze od Anstadów, które piłem wcześniej. Nie obyło się bez metaliczności, która była obecna w każdym z piw z Browaru Staropolskiego. Drożdże niezbyt fajnie łączyły się ze sztuczną słodyczą. Gdybym miał wypić całe pół litra, to pewnie długo męczyłbym to piwo. Ładna butelka, fajna oprawa, ale piwo bardzo średnie. Dziwi mnie trochę droga jaką obrali w tym browarze. Warzą dużo podobnych do siebie piw, różniących się delikatnie ekstraktem i alkoholem. Chętnie spróbowałbym jakiegoś pszeniczniaka, koźlaka czy coś nowofalowego z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.