Staropolski Anstadt Bawarskie Ciemne
Staropolski Anstadt Bawarskie Ciemne
Staropolski Anstadt Bawarskie Ciemne
% alk. 5.6
Blg 12.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Kolejne piwo z Browaru Staropolskiego ze Zduńskiej Woli. Warzone w hołdzie dla Zenona Anstadta. Już od XIX wieku piwa warzone w browarach rodziny Anstadtów były dumą regionu Łódzkiego, cenione przez piwoszy całej Europy. Browar Staropolski założył w roku 1892 Zenon Anstadt, przedstawiciel znanej, łódzkiej rodziny piwowarów. Niestety browar w swojej historii miał kilka przestojów. Ostatni miał miejsce w roku 2013, kiedy browar zbankrutował. Na szczęście rok później nowy właściciel szybko wznowił warzenie. Browar Staropolski warzy piwa dolnej fermentacji, znakiem rozpoznawczym są ekskluzywne butelki z zamknięciem pałąkowym, w których większość rodzajów piw jest dostępna. Bawarskie Ciemne to piwo typu monachijskiego wyprodukowane przy użyciu 5 rodzajów słodu: monachijskiego, pilzneńskiego, karmelowego ciemnego, melanoidowego i palonego. Piwo ciemne, niefiltrowane, pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny. Na dnie butelki może powstać naturalny osad z drożdży. Piwo dostępne tylko i wyłącznie w bezzwrotnej butelce z zamknięciem pałąkowym, tzw. krachlą, o pojemności 0,5l. Po raz kolejny na przedniej etykiecie widnieje informacja, iż jest to edycja limitowana.
Dodał: stacher93 - 2015-10-09 18:20:35

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 9
Goście 6,67 / ilość: 3
średnia5,92 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar

2017-01-24 19:36:28
Piwo dość nijakie. Barwa niemal nieprzejrzysta, pianka nie robi wrażenia. Smak przeciętny, piwo nie odrzuca, ale jest puste, nieco nut ciemnych słodów z lekką kwaskowoscią.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-01-10 15:28:33
Piana beżowa, drobnoziarnista z jako takim lacingiem, otacza dość szczelnym wianuszkiem ścianki kufla, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca. Barwa ciemniejsza rubinowa przechodząca w brunatny odcień nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu przede wszystkim karmelowe i palone akcenty, mocno słodowe. I takie same okazuje się w smaku słodkie, karmelowe piwo deserowe, z minimalną dozą paloności subtelnie zaznaczoną na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel jak w oranżadkach, etykieta w dość bawarskim stylu, ciemna kolorystyka i charakterystyczna kratka. Słodko aż mdli, dobrze, że występuje tu chociaż szczątkowa forma paloności, bo inaczej piwo było by trudno dopić do końca. Dostałem to czego mniej więcej się spodziewałem po wyrobie Browaru Staropolskiego, na więcej niż 5 po prostu nie idzie ocenić tego piwa
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-09 18:21:53
Barwa: Jaśniejszy, mocno zmętniony i nieprzejrzysty brąz.

Piana: Kremowa, złożona z średnich oraz grubszych pęcherzyków. Po nalaniu tworzy się puchaty, trzy-centymetrowy kożuch. Opada nierówno poprzez powiększanie się pęcherzyków i ich pękanie. Nawet z daleka słychać głośne pękanie piany, całość się krzaczy i na dłużej osiada w postaci centymetrowej warstwy. Finalnie zostaje bardzo skromny, cieniutki wianuszek oraz pusty środek. Na ściankach osadzają się cienkie, mocno potargane paski z półwyspami, nie są zbyt rozległe, ale za to przez długi czas ozdabiają szkło.

Aromat: Intensywny, zdominowany przez nuty chlebowe, kojarzące się z chlebem orkiszowym, sprzedawanym zazwyczaj na przeróżnych odpustach, festynach. Spora porcja słodyczy, przypieczona skórka chlebowa/spód ciasta plus karmel. Aromat jest mocno deserowy, zapowiada słodkie, przyciężkawe piwo.

Smak: Adekwatny do aromatu, ponownie mocno słodki. Karmel, solidna chlebowość, przypieczony spód ciasta, palone słody i miód gryczany. Słodycz dominująca, głęboka, ale nie męcząca. Goryczka późna, chwilowa i bardzo lekka, nie odgrywa większej roli. W ustach zostaje słodki, słodowo-miodowy posmak. Piwo jest pijalne, jednak osoby nie przepadające za słodyczą może męczyć.

Nasycenie: Średnio-niskie, prawidłowe.

Komentarz: Tego spodziewałem się po tym piwie, słodkie, nawet przyjemne i bogate w smaku i aromacie. Browar Staropolski ma przyzwoite piwa, aczkolwiek chciałbym spróbować od Nich czegoś innego, mniej słodkiego. Fajnie gdyby wreszcie powrócił Porter Starpolski lub jakaś seria piw górnej fermentacji. Na duży plus oprawa, ładne etykiety i krachle, to musi się podobać. Przy okazji wziąłem udział w jakimś konkursie na FB, nie zostałem wylosowany, ale wszyscy uczestnicy mają dostać promocyjny sześciopak, ciekaw jestem czy dojdzie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.