Staropilsen Zlata Praha
Staropilsen Zlata Praha
Staropilsen Zlata Praha
% alk. 4.1
Blg 9.9
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Produkt czeskiego browaru Staropilsen, z miasta Plzen. Jest to pasteryzowany, jasny lager, określany mianem oryginalnego czeskiego piwa. Prawdopodobnie dostępne jedynie w wersji puszkowej.Opis producenta: Piwo dla wszystkich. Charakteryzuje się najniższą zawartością alkoholu i delikatnym smakiem. Jest świetne na orzeźwienie w ciągu dnia. Z tyłu puszki opis piwa aż w 15 językach, co świadczyć może, iż eksportowane jest do wielu krajów.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel i produkty chmielu.
Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu tylko cienka warstwa, która błyskawicznie się dziurawi. Po chwili zostaje tylko ledwo widoczny pierścień ze śladowymi ilościami piany na środku. Delikatnie ozdabia szkło. Zapach umiarkowanie silny, słodowy z nutą kukurydzianą i dość mocno ziemistym akcentem. W smaku bardzo lekkie, ciężkawy słód z delikatną goryczką i słodyczą w tle. Chwilami wydaje się wodniste. Wysycenie bez zarzutu, średnie.
Dodał: Browariusz - 2014-08-04 09:19:25

oceny Oceny

Użytkownicy 4,75 / ilość: 44
Goście 5,4 / ilość: 30
średnia 5,01/10 / ilość: 74

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
mattrocker
starstarstarstarstar

2015-08-23 17:20:34
Słabe czeskie piwo. Niczym wyróżniające się od naszych koncerniaków. Piana szybko opada, w smaku sam słód. Ocena 5
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-07-10 21:39:15
Oj, nie polecam tego piwa. Kupiłem, bo było dość tanie i niby czeskie, ale w smaku i zapachu mi nie odpowiada.
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-07-07 23:33:40
Zapoznany z kilkoma poniższymi niezbyt przychylnymi opiniami, przystąpiłem do konsumpcji Zlatej Prahy ze sporą dozą niepewności i sceptycyzmu. Spodziewałem się klarownego przykładu na to jak w Czechach nie powinno robić się piwa. Skutek wynikający z takiego nastawienia jest taki, iż zostawiam ?suchą nitkę? na tym piwie, gdyż w przeszłości dane mi było obcować ze znacznie gorszymi napitkami. Co na starcie konsumpcji rzuca się w oczy? Niezwykle leniwa i praktycznie nie skora do rozrostu piana o średniopęcherzykowatej budowie i dość nietrwałym usposobieniu. Barwa złota, opalizująca jak najbardziej pasująca do gatunku. Aromat wyraźnie słodowy z potężną dawką diacetylu wyrażonego toną roztopionych krówek lub toffi. Innych niedoskonałości natomiast nie stwierdzono. Smak niestety bardzo płaski, wodnisty, prostolinijny składający się na mdłą słodowość oraz ordynarną i zbytnio przeciągającą się goryczką, dzięki której odczucie w ustach zasługuje na bardzo niską notę. Piwo o zdecydowanym nasyceniu, skutkiem czego wielokrotnie zdarzyło mi się odbić wątpliwej jakości sokiem jabłkowym. W zapachu natomiast brak aromatów estrowych, co akurat łagodzi liczne słabości piwa. Jedno z wielu piw, które poprzez swoisty brak charakteru nie będą wstanie zapaść w pamięci szerszemu gronu konsumentów.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
m.arcin
starstarstar

2015-07-06 10:19:42
Dobre czeskie piwko na upalne dni.No i cena 2,39.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010