Staropilsen Lager
Staropilsen Lager
Staropilsen Lager
% alk. 4.6
Blg 11.0
brak koduaddbarcode

Kolor: Złocisty wpadający w rudy, klarowny. Piana: Na początku malutka, potem zupełnie zanika. Zapach: Słodowy z dziwną, trudną do opisania nutą. Smak: Żadna rewelacja, ale pije się całkiem przyjemnie, dominuje chmielowa goryczka, która rozkłada się na kilka warstw smakowych oraz posmaku, przez co jest miła w odbiorze, chmielowy smak długo utrzymuje się na języku. Lekka słodowość też jest, ale jednak goryczka zdecydowanie dominuje, choć piwo jest lekkie.
Dodał: Shinodin - 2014-08-19 13:43:16

oceny Oceny

Użytkownicy 5,17 / ilość: 6
Goście 5 / ilość: 1
średnia5,14 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-04-12 18:12:50
Barwa: Złota, idealnie klarowna.

Piana: W kolorze białym, obfita i wysoka, lecz niezbyt ładnie wygląda, przez dużą ilość grubych pęcherzy, szpar i szczelin. Szybko się krzaczy i opada do centymetrowej, niesystematycznej warstwy pełnej nierówności. Do końca trzyma się średniej grubości obręcz i porwana warstwa. Zdobienie szkła na niskim poziomie. Koronki bardzo skromne, cienkie i nietrwałe.

Aromat: Wyraźny, słodki i słodowy. Pojawiają się też niestety sztuczne, odrzucające nuty lekko-warzywne, metaliczne i karmelowe.

Smak: Dla odmiany bardzo delikatny, subtelna słodycz i trochę słodu. Pojawiają się też lekkie akcenty karmelowe. Goryczka bardzo delikatna, epizodyczna, wyczuwalna tylko przez chwilę. Staropilsen jest lekko wodnisty, mało wyrazisty w smaku.

Nasycenie: Średnie, w stronę wysokiego. Może być.

Komentarz: Przeciętne czeskie piwo, warzone dla marketów. Kupiłem w Inter Marche za coś ponad 2 zł. Na plus wysoka piana, które trzyma się do końca, chociaż te grube szczeliny i pęcherze odstraszają. Aromat odstrasza, chemiczno-karmelowy ze słodem i lekkimi warzywami. Wydaje mi się, że jest też metaliczne, ale po rozsmarowaniu na dłoni niczego nie wykazało. W smaku mało treściwe, wodniste. Wypite, ocenione i do zapomnienia.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar
2014-12-14 18:25:57
Dobre piwo jednak dużo mu brakuje. Piana dość szybko opada i w połowie degustacji już można o niej zapomnieć. Kolor ładny złocisty. W smaku słodkie z drażniącą goryczką. Piwo jest w miarę pijalne jednak nie wrócę do niego choć cena nie była zbyt wygórowana 2,50 w sklepie specjalistycznym.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar
2014-12-17 21:10:35
W Poznaniu 2,50zł, a w Pile ponad 4zł.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
bartaspl1
starstarstarstarstar
2014-12-09 21:25:22
Smakuje na typowe piwo czeskie produkowane dla czeskim marketów. Czuć że to czeskie piwo ale maksymalnie rozwodnione i surowce użyte do produkcji czuć w nim minimalnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.