Starobrno Medium
Starobrno Medium
Starobrno Medium
% alk. 4.7
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Czeskie piwo, warzone przez Pivovar Starobrno z Brna. Browar ten należy do grupy Heineken. Jest to jasny lager, filtrowana oraz niepasteryzowana jedenastka. Niepasteryzowane Starobrno doskonale zachowuje swój świeży i naturalnie pyszny smak, który pochodzi od najlepszego chmielu Żateckiego, oraz słodu z Moraw. W związku z tym jest bardzo cenione przez koneserów piwnych.

Skład: woda, słody jęczmienne, chmiel, chmielowe produkty.

Piwo to pierwotnie było dostępne w brązowych butelkach, teraz jednak można je kupić jedynie w zielonych, co ciekawe zwrotnych, pół litrowych butelkach. Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, wysoka na ponad dwa centymetry po nalaniu. Uformowana z drobnych oraz średniej wielkości pęcherzy. Po kilku minutach została cienka warstwa, gdzieniegdzie podziurawiona, z grubszą obwódką, która pozostawiała równe i w miarę trwałe firanki na szkle. Aromat wyraźny, nuta słodowa wraz z lekkim chmielem, metalicznością i tzw. skunem czyli nutami pochodzącymi od procesu rozkładu chmielu pod wpływem światła w piwach z zielonej butelki. W smaku umiarkowanie słodowe, z wyraźną słodyczą i minimalną, krótką goryczką na finiszu. Brakuje trochę bardziej wyraźnej kontry w postaci goryczki, która w tym piwie jest nieznaczna. Piwo to jest średnio nasycone dwutlenkiem węgla.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-15 09:49:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 14
Goście 8,32 / ilość: 34
średnia 7,79/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-08-26 03:23:06
Piwo kupione w małych czeskim sklepie tuż przy polskiej granicy (opis degustacji skrócony i może nieco mylący, bo okazało się, że jest już po terminie - kilka tygodni, ale zawsze). Jeszcze - niepasteryzowane, ale z pewnością poddane mikrofiltracji, bo jest klarowne i niedrogie.

A samo piwo? Jest bardziej słodowe niż chmielowe (pewnie lekkie utlenienie dodało lekko miodowej słodyczy), pije się je przyjemnie. I to właściwie tyle. Takie 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2016-10-07 16:53:59
Piwo raczej w średniej standardowej, jeśli mamy na myśli Czeskie produkty. Aczkolwiek, bardzo ładna barwa i drobna piana.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-11-15 19:17:33
Kolejny dobry produkt zza naszej południowej granicy. W smaku piwo umiarkowanie słodowe, ale w tle pojawia się delikatna goryczka. Aktualnie browar wchodzi w skład grupy Heinekena. Piwo, które smakowałem powstało w Krusovicach. Dobra rzecz.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-12 12:47:26
Kupiłem to piwo tak bez większego przekonania, że będzie to coś dobrego.W Częstochowie ciężko mi dostać coś nowego.Odstraszała mnie zielona butelka, jednak stwierdziłem, że mimo tego warto spróbować.Zaskoczyła mnie bardzo zwrotna zielona butelka, z tym spotkałem się pierwszy raz.Niestety przy dużej ilości piw jakie miałem, nie rzuciło mi się w oczy, że to piwo niepasteryzowane, trochę postało w szafce no i na szczęście podczas przeglądania piw, zwróciłem na to uwagę.Na szczęście nie było żadnych oznak popsucia się.Skun był wyraźny, jednak piwo stało w ciemnym miejscu.Nie było to nic nadzwyczajnego, chociaż piłem jakiś czas temu Starobrno Drak, które smakowało dużo gorzej.Lekka goryczka z posmakiem słodowym i skunem.Przeciętne piwo, byłoby zdecydowanie lepsze, gdyby było dostępne w brązowej butelce.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010