Starobrno Medium
Starobrno Medium
Starobrno Medium
% alk. 4.7
Blg 11.0
8594001053117addbarcode
ulubione: 3

Czeskie piwo, warzone przez Pivovar Starobrno z Brna. Browar ten należy do grupy Heineken. Jest to jasny lager, filtrowana oraz niepasteryzowana jedenastka. Niepasteryzowane Starobrno doskonale zachowuje swój świeży i naturalnie pyszny smak, który pochodzi od najlepszego chmielu Żateckiego, oraz słodu z Moraw. W związku z tym jest bardzo cenione przez koneserów piwnych.

Skład: woda, słody jęczmienne, chmiel, chmielowe produkty.

Piwo to pierwotnie było dostępne w brązowych butelkach, teraz jednak można je kupić jedynie w zielonych, co ciekawe zwrotnych, pół litrowych butelkach. Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, wysoka na ponad dwa centymetry po nalaniu. Uformowana z drobnych oraz średniej wielkości pęcherzy. Po kilku minutach została cienka warstwa, gdzieniegdzie podziurawiona, z grubszą obwódką, która pozostawiała równe i w miarę trwałe firanki na szkle. Aromat wyraźny, nuta słodowa wraz z lekkim chmielem, metalicznością i tzw. skunem czyli nutami pochodzącymi od procesu rozkładu chmielu pod wpływem światła w piwach z zielonej butelki. W smaku umiarkowanie słodowe, z wyraźną słodyczą i minimalną, krótką goryczką na finiszu. Brakuje trochę bardziej wyraźnej kontry w postaci goryczki, która w tym piwie jest nieznaczna. Piwo to jest średnio nasycone dwutlenkiem węgla.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-15 09:49:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,17 / ilość: 24
Goście 8,32 / ilość: 34
średnia7,43 / ilość: 58

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar

2020-06-24 21:37:04
Kupione w Czechach, dobre piwo można śmiało pić ale bez przesady tak jedno lajtowo
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-06-19 14:31:40
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa przechodząca w bursztyn, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu wyraźne nuty słodowe, lekka zbożowość, aromat zielonej butelki i ciut landrynki. W smaku oczywiście słodowe, ale przy tym dziwnie słodkie, choć w składzie nie ma cukru, pojawia się drzewny i drożdżowy klimat, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, landrynka niestety obecna podobnie jak zielona butelka, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, tylko dla tego piwa, etykieta klasycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 08.2020. Przeciętnej jakości czeski lezak, jak dla mnie zbyt słodki. Dużo zielonej butelki, słodyczy, drzewności, mało goryczki i czeskiego charakteru, ale to w końcu Heineken... Oceniam na 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-08-26 03:23:06
Piwo kupione w małych czeskim sklepie tuż przy polskiej granicy (opis degustacji skrócony i może nieco mylący, bo okazało się, że jest już po terminie - kilka tygodni, ale zawsze). Jeszcze - niepasteryzowane, ale z pewnością poddane mikrofiltracji, bo jest klarowne i niedrogie.

A samo piwo? Jest bardziej słodowe niż chmielowe (pewnie lekkie utlenienie dodało lekko miodowej słodyczy), pije się je przyjemnie. I to właściwie tyle. Takie 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2016-10-07 16:53:59
Piwo raczej w średniej standardowej, jeśli mamy na myśli Czeskie produkty. Aczkolwiek, bardzo ładna barwa i drobna piana.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.