Starobrno Drak
Starobrno Drak
Starobrno Drak
% alk. 5.3
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt czeskiego browaru Starobrno, z siedzibą w Brnie. W roku 2009 browar ten połączył się z Krusovicami i stał się własnością grupy Heineken. Drak czyli smok, to niepasteryzowany, ekstra chmielony lager. Jak informuje producent piwo to zawdzięcza swój wyjątkowy, zrównoważony aromat chmielu i przyjemny słodko-gorzki smak, warzeniu z dwóch zacierów i ponownym chmieleniu na zimno.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel i produkty chmielowe.

Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu centymetrowa warstwa, uformowana ze średnich i grubych bąbli. Szybko dziurawi się po jednej stronie. Po chwili zostaje skromna obwódka z wyspami na środku. Piana pozostawia nawet ładne ślady na ściankach. Aromat lekki, głównie słód z lekką domieszką kukurydzy. W smaku słód z wyraźną słodyczą i śladową goryczką chmielową, ujawniającą się na finiszu. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-18 10:05:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 4
Goście 8,4 / ilość: 5
średnia 7,33/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-16 11:46:08
Do degustacji tego piwa podszedłem bez większych wymagań.Zwyczajnie wypatrzyłem je w sklepie, a jak wiadomo zawsze staram się kupić nowe piwo, które pojawia się w jednym z częstochowskich sklepów.Odstraszała mnie trochę zielona butelka, dlatego troszkę czasu minęło zanim je wypiłem.Oczywiście stało w szafie, gdzie światło nie miało dostępu.Piwo bardzo przeciętne.Piana raczej słaba.Aromat słodowy z niepokojącą kukurydzą.W smaku słodkie, zbyt słodkie.Mało piwne, goryczka na końcu, jednak bardzo słaba.Wypite i raczej do zapomnienia.Etykieta do kolekcji, chyba jedyny pożytek z tej degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010