Starobrno Drak
Starobrno Drak
Starobrno Drak
% alk. 5.3
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Produkt czeskiego browaru Starobrno, z siedzibą w Brnie. W roku 2009 browar ten połączył się z Krusovicami i stał się własnością grupy Heineken. Drak czyli smok, to niepasteryzowany, ekstra chmielony lager. Jak informuje producent piwo to zawdzięcza swój wyjątkowy, zrównoważony aromat chmielu i przyjemny słodko-gorzki smak, warzeniu z dwóch zacierów i ponownym chmieleniu na zimno.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel i produkty chmielowe.

Barwa złota, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu centymetrowa warstwa, uformowana ze średnich i grubych bąbli. Szybko dziurawi się po jednej stronie. Po chwili zostaje skromna obwódka z wyspami na środku. Piana pozostawia nawet ładne ślady na ściankach. Aromat lekki, głównie słód z lekką domieszką kukurydzy. W smaku słód z wyraźną słodyczą i śladową goryczką chmielową, ujawniającą się na finiszu. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-18 10:05:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 4
Goście 8,5 / ilość: 6
średnia7,5 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2022-03-24 17:40:12
Generalnie browar w Brnie robi dobre piwa, pomimo swojego właściciela jakim jest Heineken. Drak to całkiem znośne piwo, mocniej chmielone niż Medium, taki typowy czeski pils. Raczej nie podejdzie smakoszom Warki czy Żywca
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-16 11:46:08
Do degustacji tego piwa podszedłem bez większych wymagań.Zwyczajnie wypatrzyłem je w sklepie, a jak wiadomo zawsze staram się kupić nowe piwo, które pojawia się w jednym z częstochowskich sklepów.Odstraszała mnie trochę zielona butelka, dlatego troszkę czasu minęło zanim je wypiłem.Oczywiście stało w szafie, gdzie światło nie miało dostępu.Piwo bardzo przeciętne.Piana raczej słaba.Aromat słodowy z niepokojącą kukurydzą.W smaku słodkie, zbyt słodkie.Mało piwne, goryczka na końcu, jednak bardzo słaba.Wypite i raczej do zapomnienia.Etykieta do kolekcji, chyba jedyny pożytek z tej degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.