St Peter’s Christmas Ale
St Peter’s Christmas Ale
St Peter’s Christmas Ale

Uwarzone przez St Peters Brewery, z siedzibą w angielskim mieście Bungay, w hrabstwie Suffolk. Według producenta jest to idealny towarzysz na Boże Narodzenie. Barwa ciemno-bursztynowa, klarowna. Piana kremowa i niska, drobne pęcherze szybko przeradzają się w grube, te natomiast pękają, po chwili zostaje tylko wąska obwódka wokół ścianek. Dość obficie barwi szkło. W zapachu dość intensywne, z wyraźną bazą słodową, nutami palonymi, suszonymi owocami i ziołami. Aromat charakterystyczny dla angielskiego Ale. W smaku solidna i długa goryczka. Wyraźna słodowość, trochę chlebowości i ziół, do tego mocno uderzająca słodycz na finiszu. Sprawia wrażenie cierpkiego. Wyczuwalne również nuty alkoholowe. Wysycenie odpowiednie.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-04 20:12:47

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia5 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-04-20 22:59:43
Barwa ciemnoczerwona, podchodząca pod bordową. Piana nietrwała, szybko opadająca do cienkiej dziurawej warstwy. W zapachu typowe nuty słodowe z lekkimi karmelowymi i wyczuwalnym alkoholem. Smak kojarzący się z whisky, wyraźnie słodowy, trochę palony a w tle karmel no i alkohol przez co piwa nie pije się z przyjemnością. Bardzo musiałem się zmusić aby wypić je przed nadchodzącym przeterminowaniem. Ogólnie także nie znoszę gatunku jakim jest brytyjskie ale.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-04-15 22:27:10
Piana jasno-beżowa, średniopęcherzykowa, znika w miarę szybko, dobrze oblepia szkło. Barwa ciemnobursztynowa, klarowna. W aromacie nuty słodowe, trochę alkoholu oraz karmel. W smaku mocno wyczuwalny, nieprzyjemny alkohol, poza tym paloność, trochę karmelu, pod koniec dosyć mocna, zalegająca goryczka. Dziwnie się pije w kwietniu christmas ale, nie mogłem się coś do niego zebrać. Nie jest to raczej nic nadzwyczajnego, potrafi zmęczyć. Największym minusem jest mocno wyczuwalny alkohol.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-04-10 16:48:01
Gdy pojawiło się to piwo u nas, byłem zachwycony i przekonany, że cena będzie zaporowa, w końcu to piwo z wysp w bardzo ładnej oprawie.Jak się okazało kosztowało chyba 6 zł, co mnie bardzo ucieszyło.Przed wypiciem go starałem trzymać się zasady, iż nie ma gatunku piwa, którego bym nie lubił.Niestety ten X-mas Ale przekonał mnie o tym, że właśnie angielski Ale, to jeden z nielicznych gatunków.Nie mogłem go dopić, słodkie, z solidną, aczkolwiek odrzucającą goryczką, do tego zapach podchodzący pod znienawidzone Whiskey, nuty karmelowe, palony słód.Bogaty bukiet, lecz dla mnie nie do przełknięcia.Nie mogę powiedzieć, że piwo jest niedobre, bo mam wrażenie, iż właśnie tak miało smakować, jednak to gatunek nie dla mnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.