Störtebeker Nordik-Porter
Störtebeker Nordik-Porter
Störtebeker Nordik-Porter
% alk. 9.1
Blg 19.0
4014807208077addbarcode

Jeden z czterech eisbocków (jak nazywa je producent, choć to wymrażane 4 różne style: porter, weizen, ale i lager) Störtebeker Braumanufaktur ze Stralsundu z limitowanej serii Brauspezialitäten.

Do produkcji naszych piw Eisbock warzymy specjalne piwa według indywidualnej receptury i leżakujemy aż do uzyskania przez nie dojrzałości. Następnie piwo zamrażamy się w temperaturach o dwucyfrowym zakresie ujemnym, aby wyekstrahować wodę i tym samym skoncentrować aromaty piwa.
Powstałe w ten sposób specjalności charakteryzują się zwiększoną zawartością alkoholu, ekstremalną gęstością aromatów i szczególnie delikatnym wysyceniem.

Karmelowe, prażone i ciemne słody użyte do warzenia Störtebeker Nordik-Porter dostarczają intensywnych nut kawy i gorzkiej czekolady. Aromaty suszonych śliwek i rumu uzupełniają złożony smak tego ciemnego piwa. Pełne, kremowe odczucie smaku spotyka się z ostrą ostrością kolorowego pieprzu w gorzkiej ciemnej czekoladzie.
Dodał: nietzsche - 2018-05-04 14:51:54

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-13 01:07:34
Piwo wybitne, najlepszy niemiecki porter ? brzmi trochę jak żart, bo większość niemieckich porterów jakie piłem miała woltaż w okolicy 5% (kto wie, czy ten przed wymrażaniem nie miał podobnego), a piłem zaledwie jednego niemieckiego portera o parametrach zbliżonych do polskich i też Stortenbeckera. Piwo wyklejające, słodkie, ale na kontrę idzie fajna goryczka, bardzo bogata paleta smaków i zmieniajaca się w miarę ogrzewania piwa, taniczne, trochę drewniane, dużo kawy zbożowej i naturalnej, dużo czekolady, praliny, melanoidynowość w typie gorzkiego pumpernikla, śliwka, rodzynka, borówki, a nawet i truskawka, dużo owoców czerwonych i czarnych, lekka nuta miodowa, karmel, orzechy, porto a raczej malaga. W dodatku kosztowało jakieś śmieszne pieniądze. 8,5/10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010