Spółdzielczy Refowe
Spółdzielczy Refowe
Spółdzielczy Refowe
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 10
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 8,20 zł

Jasne pszeniczne piwo górnej fermentacji z lekką nutą goździków oraz wyraźnym bogatym bananowym aromacie. Zbalansowane piwo pszeniczne o wyważonym aromacie oraz obfitej pianie.

Skład: woda; słody: Pszeniczny, Pilzneński, Carapils, Zakwaszający; chmiel: HHT; drożdże: WB06.
Dodał: lecho - 2016-03-30 22:10:48

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 9
Goście 7,45 / ilość: 11
średnia 7,55/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-11 13:44:10
Data ważności do 1.08.2017.
Oko: kolor słomkowo-żółty, mętny. Piana niezbyt solidna, biała, niezbyt trwała.
Nos: mocno goździkowy aromat, w tle słabiej znacznie banany, lekko daje też pszenicą. Ze szkła podobny aromat, choć mocniej zaznaczone banany.
Smak: dobry przykład piwa pszenicznego, w którym dominuje goździk, odpowiednia dawka kwaskowość. Bardzo orzeźwiające i pijalne, wysycenie także bardzo przyjemne (niskie jak na ten styl).
Jak ktoś woli nuty goździkowe zamiast bananowych, to w sam raz dla niego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-05-26 22:55:04
Kolor zmętnionego, jasnego złota. Piana biała obfita z drobnych i średnich pęcherzy opadła z czasem, tworząc ślad na szkle i pozostawiając warstwę na powierzchni.
Aromat wybitnie weizen-owy ? zbożowe słody z goździkiem, bananem oraz drożdżami. W smaku ponownie dominują zbożowe słody z kwaskiem na finiszu oraz przyprawowe dodatki z goździkiem, kolendrą (!?) na czele. Piwo jest leciutko słodkie, ale jednocześnie orzeźwiające. Goryczka minimalna, ledwie zaznaczona. Wysycenie średnie do wysokiego, w ramach tylu. Alkohol prawie niewyczuwalny.
Ogólnie bezpretensjonalne, sesyjne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-03-30 21:49:56
Nie będę się rozpisywał, bo nie ma nad czym. Warka do 20-04-2016. Nie wiem co pili poprzednicy, ale to co ja piłem nie ma goździka ani banana, a jedynie aromat metaliczny, w smaku ewidentna wada tzw. "stara szmata", piana pochodzi jedynie z silnego wysycenia i momentalnie opada do zera. To piwo oprócz wspomnianego wysycenia, nie ma kompletnie nic wspólnego z weizenem. Wstyd coś takiego sprzedawać.
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-03-30 21:13:21
Warka do 21.04.2016

Przyjemny i dość intensywny aromat typowy dla weizena. Mnóstwo goździków, ich przyprawowy zapach wręcz kręci w nosie. Do tego odrobina zapachu skórki bananowej i nutka drożdzowa w tle.

Piwo w ciemno słomkowym kolorze, zmętnione jednak w dość dziwny sposób. Blisko końca nalewania, rzecz jasna zaczął lecieć płynny osad drożdżowy i nagle poleciała zbita warstwa gęstwy, mniej więcej jakby łyżeczkę zbitych drożdży dodać do piwa. Mimo to piwo prezentuje się poprawnie, słonecznie żółty kolor można by rzec. Piana średnio obfita, szybko opadająca i niezbyt trwała. Słabo zdobi szkło.
Piwo w smaku wyraźnie kwaskowate, lekko cytrynowe, z subtelnymi nutami zielonych bananów. Piwo wytrawne, nie ma tutaj nut znanych z dojrzałych banaów, raczej właśnie takie zielone. Średniowysokie wysycenie. Goryczka niska. Lekkie i przyjemne.
Bardzo dobre piwo jak na weizena. Choć to zwykly weizen, prezentuje poziom na pewno wyższy niż Okocim, Ciechan, Baltas o Paulanerze nie wspominając.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010