Spółdzielczy Dwa Półsztyki
Spółdzielczy Dwa Półsztyki
Spółdzielczy Dwa Półsztyki
% alk. 4.4
Blg 11.0
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Browar Spółdzielczy z miasta Puck, z województwa pomorskiego. To piwo jest wynikiem współpracy dwóch przedsiębiorstw społecznych Browaru Hesket z Newmarket w Anglii i Browaru Spółdzielczego z Pucka. Browar Spółdzielczy powstał z pasji do piwa, morza i potrzeby zmiany. Warzymy piwo w sposób tradycyjny w małym browarze w Pucku. Miasto przez wieki słynęło z wytrawnego piwa, którego skład pochodził z XIV wieku. Anegdota mówi, że rada miejska kontrolowała jakość każdej partii napoju, która opuszczała Puck. Prócz degustacji, która pozwalała poznać smak piwa, trunek rozlewano też na ławach, na których siedzieli rajcy. Gdy piwo wsiąkło w spodnie zacnych mieszczan następowała najważniejsza próba. Na znak burmistrza wszyscy się podnosili. Jeżeli ława trzymała się spodni, to piwo nadawało się dla szlachty i mieszczan, jeżeli próba kończyła się wynikiem negatywnym, całą partię piwa sprzedawano pospólstwu. Dzisiaj, jesteśmy jedynym browarem w Pucku. I jedynym browarem spółdzielczym w Polsce. Browar zadebiutował 13 czerwca 2015 roku. Działa w ramach Spółdzielni Socjalnej DALBA, której pracownikami są osoby niepełnosprawne. Browar, który powstał z potrzeby serca, zapału i dużej determinacji oraz pasji. Jasne piwo górnej fermentacji o tradycyjnej angielskiej podbudowie słodowej. Chmielone mieszanką polskich i angielskich chmieli.

Skład: woda, słody: Pale Ale, Pilzneński; chmiele: Sybilla, Pioneer, Admiral; drożdże: Safale US-05.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane, naturalnie mętne.
Podawać w temperaturze 10-12°C.
Dodał: lecho - 2015-10-22 19:14:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 15
Goście 7,5 / ilość: 8
średnia7,26 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-07-26 16:10:47
Kolor miodowo/złoty, zmętniony. Piana biała obfita z drobnych i średnich pęcherzy opadła z czasem, tworząc minimalny ślad na szkle i pozostawiając warstwę na powierzchni.
Aromat słodowo-chmielowy. Początkowo czuć było cytrusy, owoce tropiku i żywiczno-ziołowe nuty. Potem doszły nuty słodowe: biszkopcik i karmelek. Po ogrzaniu wyszła jednak zetlała skarpetka.
W smaku piwo jest wytrawne. Słody z karmelkiem i zbożem kontrowane są przez cytrusowo-grejpfrutową goryczkę na poziomie powyżej średniego. Z kolejnymi łykami chmiele są coraz wyraźniejsze, lekko nawet zalegając na języku i podniebieniu.
Piwo jest lekko wodniste, całości dopełnia wysokie wysycenie, co nadaje mu sporą pijalność mimo narastającej wytrawności.
Spożyte na 4 dni przed upływem terminu ważności.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-12-18 19:02:24
Cena 8:20 , warka 10/01/16 Barwa : lekko złota , mętna ; Piana: drobne pęcherzyki , w pokaźnej ilości puszysta , zostawia odrobinę firanek ; Aromat : początkowo owocowy później mocno słodowy , wręcz zbożowy wyczuwalny jest niestety diatecyl , Smak : bardzo ostrawe w przełyku i mocno się osadza się no przypomina mi jakieś piwo które już piłem , ale po prostu mi nie smakuje
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
HoptoHeaven
starstar

2015-12-16 21:30:03
Dwa półsztyki piwo na które czekałem i polowałem od Hevelki. Bardzo się ciesze, że mogłem wreszcie je znaleźć i skosztować. Jest to piwo kooperacji Hestek Newmarket brewery z Browarem Spółdzielczym. Piwo jest klarowne, barwa złocista. W zapachu czuć najpierw słody a następnie polskie i angielskie chmiele. Piwo jest bardzo dobre, aż chce się wziąć kolejny łyk. Moim zdaniem jest to wyśmienity lager, którego chce się pić codziennie. W smaku czuć chmiele, całość piwa komponuje się rewelacyjnie. Goryczka wyrazista i bardzo przyjemna. Piwo jest bardzo pijalne i chciałbym pić je na co dzień. Reasumując piwo jest bardzo dobre i warto było go poszukać przez tyle czasu.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-22 18:41:34
Barwa: Pomarańczowa, mocno zmętniona/nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze łamanej bieli, charakteryzuje się całkiem pokaźną wysokością, po nalaniu ma ponad trzy centymetry. Strukturę piany formują średnie pęcherzyki, które bardzo szybko zwiększają swoją objętość co ma kluczowy pływ na szybkie osiadanie puchowej pierzyny. Całość opada nierówno, po środku pojawiają się pierwsze przetarcia, natomiast gdzieniegdzie przy ściankach trzyma się nadal ponad centymetrowa kołderka. Przy końcu taflę piwa pokrywa przez cały czas równa i tylko delikatnie przecierająca się kołderka. Szkło ozdabiają za to rozległe, baśniowo porozmieszczane koronki, które są w miarę grube i trwałe.

Aromat: Delikatny, słodowy a następnie trochę pusty. W oddali da się wyłapać pojedyńcze, skromne nuty cytrusowe, z naciskiem na mandarynki i pomarańcze, a dokładniej ich świeżą, wewnętrzną skórkę. Wydaje mi się też, iż pojawia się subtelny diacetyl. Aromat nie powala, jest zbyt delikatny i mało konkretny.

Smak: Na początku słodowy z lekką nutą maślaną. Następnie szorstki, kwaskowy, ostrawy i gryzący, ze specyficzną i zalegającą goryczką. Ciężko powiedzieć co mi ta goryczka przypomina, jest długa i również piekąca. Chwilami wydaje się pestkowa i cytrusowa, ale zaraz zmienia swoje oblicze. Smak piwa jest mało urozmaicony, zaraz pojawia się zamykająca wszystko goryczka, którą czuć jeszcze długo po przełknięciu. Z każdym łykiem pogłębia się też odczucie maślano-kwaskowo-mlecznego posmaku piwa.

Nasycenie: Średnie, bez zarzutu.

Komentarz: Specyficzne, mało ciekawe piwo o dość ubogim profilu smakowym i aromatycznym. Dobre wrażenie sprawiła piana, jej trwałość i koronkowanie. Smak i aromat płaski, jednolity i mało-złożony. Goryczka, pikantność, nuty mleczne i słodycz na przemian z ostrością i kwasowością. Nie mój typ, może komuś innemu to piwo podejdzie. Nie tak wyobrażam sobie American Pale Ale. Oczekują cytrusów, owoców tropikalnych, żywicy, eksplozji aromatów i w miarę łagodnego, aczkolwiek dobrze ułożonego, wielowarstwowego smaku, tutaj tak niestety nie było.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.