Spirifer Vuelta
Spirifer Vuelta
Spirifer Vuelta
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Warzone w czeskim browarze Vyškov, przez kontraktowy browar Spirifer. Jest to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w stylu American Pale Ale. Nazwa piwa pochodzi od kolarskiego wyścigu, zaliczanego do wielkich tourów - La Vuelta a Espana. W prawym dolnym rogu na etykiecie, znajduje się nieduży znaczek, który informuje nas, że piwo należy do World Tour Series. Założyciele i piwowarzy pasjonują się kolarstwem, pierwsze piwo z tej serii to Tourmalet, drugim jest Vuelta, z pewnością można spodziewać się kolejnych piw, nazwą i wyglądem etykiety nawiązujących do kolarstwa.

Skład: woda; słody Jęczmienne: Pale Ale, Carapils, Pszeniczny; chmiele: Tomahawk, Cascade, Centennial, Amarillo, Citra, Mosaic; drożdże US-05.

Barwa bursztynowa, lekko zmętniona, na dnie butelki znajduje się duża ilość osadu. Piana biała, wysokość około dwa centymetry po nalaniu. Uformowana z przewagą średnich pęcherzy, na tafli znajdują się też grube bąble. Opadła szybko do cienkiej, podziurawionej warstwy. Skromny pierścień pozostawiał jedynie umiarkowane i nietrwałe ślady na ściankach. Aromat intensywny, słód połączony z nutami karmelu oraz przyjemną słodyczą owoców tropikalnych. W smaku ponownie słód z przyjemną słodyczą owocową z przewagą owoców tropikalnych, w tle karmel i lekka goryczka, która zbyt długo się nie utrzymuje. Nasycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-23 13:11:38

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 16
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia 7,25/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
dermalamor
starstarstar

2017-03-07 22:45:18
Totalna piana!!! Piwo pieni się na potęgę, bije na głowę nawet EB w latach \"świetności\" ;). Piana na dodatek gruba, przypomina mydliny. W zapachu podobne zupełnie do niczego, podobnie w smaku - słód i tyle. Goryczka niska, ale utrzymująca się. Świetne do ugaszenia pragnienia. I tylko.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-09-13 20:38:02
Kolejny, średni wyrób z browaru Spirifer. Hexe Summer Ale, Hexe AIPA, Tour nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Haka też nijaka. Vuelta na początku częstuje nasz nos całkiem przyjemnym cytrusem z karmelem, ale wszystko jest mało wyraźne. W smaku głównie słód i goryczka na odpowiednim poziomie. Nic specjalnego, ale raczej bez wad.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-23 11:56:57
Trzecie piwo jakie miałem okazję pić z tego dość dziwnego browaru.Ciekawa nazwa browaru, dziwne nazwy piw, ogólnie trochę nietypowe podejście.Saratoga była przeciętna, Tourmalet nawet mi smakował.Ogólnie dwa wcześniejsze piwa były poprawne, aczkolwiek nie zaskakiwały niczym nadzwyczajnym.W oczy razi duża ilość ciekawych chmieli użytych do uwarzenia.Z jednej strony to dobrze, z drugiej zwiększa trochę wymagania co do piwa.Po przelaniu do szkła ukazała się całkiem ładna bursztynowa, opalizująca barwa.Piana wysoka, aczkolwiek nietrwała, ślady na szkle nie były zbyt obfite.Aromat wyraźny, lecz trochę niepoukładany, słód, karmel i owoce tropikalne, brakło trochę cytrusów i akcentów żywicznych.W smaku również słodowo-karmelowe z owocami tropikalnymi i lekką goryczką.Szczerze mówiąc nic specjalnego.Przyzwoite piwo, które wypiłem z przyjemnością, jednak po kilku dniach średnio pamiętam jego smak.Piłem wiele takich piw, gdyby nie specyficzna etykieta i nazwa piwa, mógłbym je wgl. zapomnieć.Czekam na jakieś wyróżniające się piwo spośród innych, uwarzone przez Spirifera.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010