Spirifer Tourmalet
Spirifer Tourmalet
Spirifer Tourmalet
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 58
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone pod nadzorem browaru kontraktowego Spirifer w czeskim browarze Vyškov z miasta Vyškov. Jest to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w stylu American India Pale Ale. Nazwa piwa pochodzi od odcinka wyścigu Tour De France. Col de Tourmalet to jeden z najtrudniejszych odcinków całego wyścigu, znajduje się na nim między innymi siedemnasto-kilometrowy stromy podjazd. Za wygranie tego odcinka otrzymuje się górską premię najwyższej kategorii.

Skład piwa: woda; słody: Jęczmienne, Pale Ale, CaraPils, Pszeniczny; chmiele: Tomahawk, Cascade, Centennial, Amarillo, Citra, Simcoe; drożdże US-05.

Barwa ciemno-bursztynowa, mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana w ciemniejszym odcieniu bieli. Drobnoziarnista, po nalaniu umiarkowanie wysoka, ładnie oblepia ścianki. Jest w miarę zwarta i przez dłuższy czas pozostaje w nienaruszonym stanie. Zapach lekki, połączenie słodu z akcentami żywiczno-ziołowymi. Czuć też słodkie tropikalne owoce oraz solidne amerykańskie nachmielenie. W smaku niespodziewanie na samym początku ujawnia się silna, nieco ściągająca i zalegająca goryczka. Potem dopiero ujawnia się dość solidna baza słodowa ze słodkim posmakiem. Nasycenie średnie, bez zarzutu.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-19 12:38:51

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia 7/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2015-08-08 22:17:09
To że piwo zostało uwarzone w czeskim browarze nie czyni go od razu czeskim.
Piwo uwarzone przez rodzimych browarników powinno być polskie. Nie ważne gdzie się warzy, ale kto warzy tak już jest jak nie posiada się własnego browaru. Moim zdaniem krajem pochodzenia powinna być Polska ponieważ Polacy warzyli to piwo a nie Czesi, chociaż w ich browarze.
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-10-30 06:56:01
@Stacher93, piszesz że słaba etykieta - może warto byłoby zainteresować się co to ten Tourmalet i to wiele by Ci wyjaśniło. Bo etykieta jest tutaj akurat bardzo, ale to baaardzo trafiona.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-02 10:56:59
Drugie moje piwo z tego browaru, wcześniej miałem okazję pić Saratoge, nic nadzwyczajnego.Tutaj w oczy strasznie rzuca się etykieta, która moim zdaniem nie jest zbytnio trafiona, ale mniejsza z tym.Samo piwo miało barwę pomiędzy miedzią a bursztynem, mocno zmętnioną.Piana nawet ładna, długo trzymała się cienka warstwa.Aromat poprawny, chociaż mało-intensywny, słód w połączeniu z ziołami, owocami tropikalnymi i żywicą, dosyć klasycznie.W smaku zadziwiła mnie mocna goryczka, która pojawiła się na samym początku.Raczej rzadko spotykam to w piwach, najpierw jest jakiś tam ciekawy posmak, a dopiero na finiszu ujawnia się goryczka.Tutaj po goryczce dało się wyczuć akcenty słodowe i słodkość.Piwo przyzwoite, aczkolwiek trochę nieuporządkowane.Patrząc na mieszankę chmieli, jakich użyli do warzenia, zastanawiam się czy trochę nie przesadzili.Piwo podobne do Cross The World IPA z browaru Vyskov, różni się tylko niższym woltażem, ekstrakt ten sam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010