Spirifer Tour
Spirifer Tour
Spirifer Tour
% alk. 6.4
Blg 14.0
IBU 48
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Warzone przez kontraktowy browar Spirifer, w browarze Witnica. Kontraktowy browar Spirifer działa od roku 2014, został założony przez trzech miłośników piwa, pochodzących z okolic Warszawy. Tour to ciekawe piwo w stylu India Pale Ale. Skład: Słody: jęczmienny, pilzneński, karmelowy, monachijski, pszeniczny i żytni; Chmiele: Amarillo, Cascade, Centennial, Chinook, Citra, Simcoe, Southern Cross; Drożdże: US-05; Dodatki: skórka słodkiej pomarańczy. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Gogo - 2015-07-15 16:55:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 11
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
turbomaszkiet
starstarstarstarstar

2015-12-11 23:00:01
unikałem spirifera, ale wziąłem, bo po dacie i znajomy co prowadzi sklep oddał mi za grosze. Hmm... barwa spoko: bursztyn i mocne mętne, w zapachu kiepsko: trochę cytrusów i ciut więcej żywicy/iglaków. Piana wystarczająca, lacing był. Goryczka daje radę, trochę karmelowe, ale to wada warki, chyba im się za szybko utleniało, jakoś to nie doskwierało. Ogółem spoko, ale za pełną cenę na pewno bym żałował.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-09-29 23:23:59
Jaki ma sens nadawać mocnemu piwu (ponad 6% alkoholu) nazwę nawiązująca do sportu (kolarstwa)? To zresztą najlepsze podsumowanie tego wyrobu ? pomyłka.
Kolor zamglonego, przyciemnionego złota. Piana jasna, obfita z drobnych pęcherzyków, pozostawiła ślad na szkle i utrzymywała się małą warstwa do końca degustacji.
Aromat słaby, słodowy, minimalna ilość chmieli, do tego miodowo-karmelowa nuta co jest raczej oznaką utlenienia. W smaku niewiele lepiej. Ponownie słodkawe słody, intensywne dominują na kubkach smakowych. Goryczka jest, ale nie ma, a jeśli nawet to śladowo ? cytrusów, białych owoców, żywicy czy grejpfruta. A te powinny być, jeśli producent użył chmieli zamieszczonych na etykiecie. A umieścił niemal cala paletę nowofalowych ?amerykańców?. Do tego goryczka jest nieco ?tępa? i zalegająca.
Piwo dopiłem z trudem ? pierwszy i ostatni raz.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-06-28 12:56:00
Piwo które jest dokładnie tym samym co Spirifer H.Exe, które zostało uwarzone dla jakiegoś zespołu. Nie podoba mi się to szczerze mówiąc, mogli się postarać i uwarzyć inny styl. Dziwne jest też to, że mimo takiego samego składu i smaku, Tour to IPA, a H.Exe to AIPA. Co do samego piwa to jak to ostatnio często bywa czuć głównie karmel i słodowość, chmielu jakby żałowali i nie czuć tych fajnych nut cytrusowo-żywicznych. Poprawne, ale powrotu nie planuję.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.