Spirifer Scarecrow
Spirifer Scarecrow
Spirifer Scarecrow
% alk. 9.6
Blg 24.0
5905669511131addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone pod nadzorem Browaru Spirifer przez Szczyrzycki Browar Cystersów Gryf.

Składniki:
Słody: Jęczmienne: Pale Ale, Carapils, Monachijski jasny, Carafa Special; Pszenica palona.
Chmiele: Cascade, Centennial, Chinook.
Wanilia. Drożdże US-05.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: berto - 2017-07-10 23:01:38

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,67/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-06-11 21:52:15
Piwo ciemne.W smaku kawowe z czekoladą. Lekko kwaskowaty posmak rozgryzionych ziaren kawy. Rozgrzewające jak RIS. Wanilia wyczuwalna w małym stopniu, intensywna pod koniec. Nie zakłóca profilu piwa. Słodycz delikatna,także nie potwierdzam nadmiernej słodkości tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-06 14:20:47
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz bardzo szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, choć tylko nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty czekoladowe oraz kawowe, wyraźnie zaznaczona wanilia, sporo karmelu, subtelne palone klimaty, suszone owoce, po ogrzaniu wyczuwalna alkoholowa woń. W smaku mega słodkie, wanilia zdecydowanie dominuje na podniebieniu, przykrywając kawę czy czekoladę, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, karmel obecny, stosunkowo dobrze zamaskowany alkohol, jednowymiarowy smak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w fioletowej kolorystyce całkiem nieźle wykonana graficznie w miarę dobrze opisana. Warka 01.06.2018. Leżakowane około półtora roku, otworzono parę dni po terminie i... raczej niemiła niespodzianka RIS od Spirifera jest po prostu za słodki, wanilia przejęła wszelką kontrolę nad smakiem. Brakuje tej głębi, paloności i wielowymiarowości... Dostajemy natomiast słodycz, lukrecję oraz wanilię, a w miarę ogrzewania się trunku jest tylko gorzej. Długi leżak nie zdał się na nic niestety... Oczekiwałem czegoś więcej... Mdły, mało wytrawny RIS zasługuje na mało wytrawną ocenę jaką jest niewątpliwie 6 z małym plusikiem, choć w sumie sam nie wiem za co... Leżakowy zawód.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-12-24 00:56:45
Aromat no niestety ale wadliwy. Objawiający się wyraźnym zapachem czerwonego jabłka. To w połaczeniu z nikłym aromatem czekolady i paloności sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia z czymś w rodzaju ciemnego ciasta na bazie jabłek i cynamonu. I nie chodzi o ciasto czekoladowe, ale o takie właśnie przyprawowo piernikowo cynamonowe ciasto z marmoladą owocową. Tu i ówdzie odrobinka czekolady czy kawy.

Piwo ciemno brązowe, klarowne. W szkle prawie czarne. Piana niezbyt obfita, ale to jest jednak RIS. Mimo to, drobno bąbelkowa, ciemno beżowa i powoli opadająca.

Smak - W pewnym sensie podobny. Owoce w czekoladzie, jednak teraz w większym stopniu są to wiśnie. Całość otula wanilia, pewnego rodzaju słodycz. Piwo gładkie, nisko nagazowane, pełne, słodkie. Goryczka - średnia, zauważalna jak na styl i ekstrakt. Aftertaste delikatnie kwaskowy. Piwo jak na RISa jest mało palone, mało kawowe, a raczej deserowe, delikatne. Prym wiodą owoce oraz słodka czekolada. Alkohol też praktycznie nie wyczuwalny.

Piwo odnoszę wrażenie dość młode. Czas może posłużyć temu piwu, jednak wersja w butelce mocno odbiega od tego co dostałem kilka miesięcy temu na kranie. Szkoda. Butelki z datą do 01.06.2018 warto poleżakować. Alkoholu nie ma co prawda, ale mimo wszystko czuć że piwo młode. Z czasem może być fajnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-11-08 22:43:45
Aromat niestety ubogi gdzieś tam wyczuwalny jakiś alkohol i trochę paloności. W smaku juz dzieje się więcej jest po prostu słodkie: mamy wiśnie w czekolade odrobinę wanilii, i fajna goryczka z likierowym finiszem. Powinno dłużej poleżakować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-12-24 00:23:54
A ja piłem na WFP na wiosne, i to piwo totalnie mnie oczarowało. Na pewno inna warka niż obecna, nie mniej jednak wtedy okazało się być z********m RISem. Zaraz sprawdzam jak butelka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010