Spirifer San Remo
Spirifer San Remo
Spirifer San Remo
% alk. 5.8
Blg 16.0
IBU 60
brak koduaddbarcode

Bardzo sycące, pół-wytrawne Double Rye Wheat India Pale Ale, niezwykle treściwe dzięki obecności słodu żytniego. W aromacie i smaku dominują nuty mango dzięki zastosowaniu chmielu Mosaic. Mimo swojej mocy, piwo jest niezwykle pijalne.
Dodał: Brajan36 - 2017-04-26 16:17:07

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 7 / ilość: 1
średnia 8/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-09-15 23:48:54
Aromat przyjemny, chmielowo-słodowy, średnio intensywny. Słodkawy, ale w głównej mierze od chmielu. Wyraźne nuty owoców tropikalnych - słodkich brzoskwiń, melona, ananasa. Wyczuwalne też akcenty żywiczne. Klasyka jak na AIPA.
W szkle aromat podobny, jednak z bardziej zaznaczoną dominacją Mosaica - więcej białych owoców - melona, winogron, liczi.

Piwo o pomarańczowej barwie i mocnej opalizacji. Mało tego, w toni piwa widać pływające drożdżowo chmielowe farfocle. Piana obfita, bardzo powoli opadająca do wraz imponującej 0,5 centymentrowej warstewki. Biel, drobno i średnio oczkowa. Zdobi szkło.

Piwo gęste, niesamowicie gładkie, nisko wysycone dwutlenkiem węgla, niewątpliwie czuć dodatek żyta. Bardzo pijalne, a zarazem pełne. Piwo przy każdym łyku wypełnia jamę ustną, sprawia że czujemy obecność tej IPY i żyta. Podobnie jak w aromacie, chmiel daje o sobie znać też w smaku. Strona słodowa to żyto, poza tym - chmiel. Znów dominują owoce tropikalne, słodkie, mocno dojrzałe. Goryczka - średnia, bardzo przyjemna, lekko zalegająca ale w sposób grejpfrutowy. Aftertaste słodkawy, owocowy, melonowo grejpfrutowy. Mosaic gra tutaj pierwsze skrzypce ale wsparty jest innymi chmielami w dobry sposób.

Nie mogę wyjść z podziwu jak to piwo jest przyjemnie gładkie, mocno owocowe, słodkawe i żytnie w smaku. Oleiste, gładkie w s swej fakturze. Na prawdę jedno z lepszych Rye IPA na rynku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-09-16 00:06:43
po ogrzaniu się piwa w aromacie pojawiła się guma balonowa i delikatny alkohol
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010