Spaten Oktoberfestbier
Spaten Oktoberfestbier
Spaten Oktoberfestbier
% alk. 5.9
Blg 13.7
4072700001089addbarcode
ulubione: 6
cena: 5,99 zł

Warzone przez monachijski Browar Spaten-Franziskaner-Bräu. Jak sama nazwa wskazuje jest to piwo marcowe, warzone specjalnie na Oktoberfest. Barwa jasnozłota, przejrzysta. Piana wysoka tylko przy nalewaniu, szybko opada, oblepia szkło. Zapach przyjemny, słodowo-chmielowy. Smak słodowy z przedzierającą się lekką goryczką i nutą alkoholową, nie brakuje również kwasowości. Wysycenie średnie.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, ekstrakt chmielu
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Stacher93 - 2013-11-14 15:08:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,22 / ilość: 60
Goście 7,74 / ilość: 19
średnia6,58 / ilość: 79

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2021-09-20 18:42:47
Barawa rubinowa, piana drobnoziarnista biała, aromat ziołowo słodowy, w smaku wyraźne nuty słodowe , czuć tez skorek chleba i przyjemną goryczkę na finiszu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-09-19 01:42:32
Wygląd: coś tu jednak nie gra, zapamiętałem to piwo jako bursztynowe, ale jednak nie tak ciemne, to jest ciemny bursztyn, mocna herbata, miedziane wręcz. Piana ok, łądna drobna, choć niebyt obfita.
Zapach: po otwarciu wręcz konopny (może fotoliza od zielonej butelki), po ostaniu chmiel idzie raczej w susz, szmatę, tytoń, tak niemiecko-angielsko, słodowy, lekko karmelowy, melanoidynowy, melasowy (te nuty słodowe jednak subtelne, to nie jest tak, że nimi bucha), jakieś czerwone owoce.
Smak: sieci sprzedaży w tym roku nas nie rozpieszczają, Oktoberfest zaczął się 18 września, a to chyba jedyny oktoberfestbier, który widziałem w sieciówce. Zszokowała mnie ta zielona butelka, ale polurkowałem i okazuje się, że od dawna 0,33 na eksport były właśnie w zielonych butelkach, 0,5 wciąż jest w butelkach ze szkła brązowego, przy czym na eksport w tych w typie Vichy, a na rynek niemiecki w tych szerokich grubasach z grubego szkła.
Na etykiecie zaznaczono, że to Ur-Märzen, czyli Pra-Marcowe i rzeczywiście takie piwa kiedyś były, ciemne, bo nie znano współczesnych metod suszenia słodu. Piwo słodowe, słodkie, lekko orzechowe i karmelowe, nawet biszkoptowe, jest nuta suszu i tytoniu/herbaty od chmielu, goryczki za bardzo nie czuję (jak na polski standard lagerów, bo ona tu jest, i to deklarowane 23 IBU ma, ale ta słodkość ją kryje), przy czym marcowe nie są goryczkowe. Jest nuta czerwonych owoców, ktora nie za bardzo powinna się w tym stylu znaleźć, ale jest ok.
W 2019 ktoś napisał, że piwo jest drogie 6 zł za 0,5. Obecnie w Lidlu 5 zł za 0,33, jak na Spaten-Franziskaner-Bräu (należący do Spaten-Löwenbräu-Gruppe będący własnością AB-InBev) to piwo koncernowe premium. Czy jest warte swojej ceny? No nie jest to sztos. W tym roku zdecydowanie jednak bardziej mi smakuje niż ostatnio, jest pełne, ma bogaty smak słodowy, Nie jest to ani Oktoberfestbier ani marcowe (w 2015 BJCP rozdzieliło te dwa style i bardzo dobrze, tylko na tym portalu to wciąż to samo), za ciemne, za dużo nut vienna lagera, choć takie marcowe bywają, zwykle jednak nie w Bawarii.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-01-08 15:18:10
W tamtych czasach,koniec XX wieku było to niebo w gymbie.
awatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar

2019-11-21 21:54:46
Lekkie, nieco bez wyrazu. Bardzo rześkie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.