Sowie Pils
Sowie Pils
Sowie Pils
% alk. 5.8
Blg 12.6
5907222560075addbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone w Browarze Rzemieślniczym Sowie z Bielawy.
Sowie Pils to piwo o wyraźnie wyczuwalnej chmielowej goryczce oraz aromatach kwiatowych i ziołowych pochodzących z odpowiednio dobranych chmieli aromatycznych. Profil smakowy piwa jest tu już mocno wyczuwalny zaraz z nabraniem go do ust. Orzeźwiający i wyraźny smak zachwyci każdego fana piw regionalnych. Składniki znajdujące się w butelce piwa pils to : woda, słód pszeniczny jęczmienny, chmiel goryczkowy, chmiel aromatyczny oraz drożdże. Piwo to, jest piwem pasteryzowanym o ekstrakcie 12,6% wag. i zawartości alkoholu 5,8 % obj.
Dodał: til - 2018-07-28 20:26:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,39 / ilość: 28
Goście 8 / ilość: 5
średnia6,64 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-10-03 00:44:59
Bardzo smaczny i bardzo ciekawy pils.
Złożone aromaty i smak. To czyni tego pilsa bardzo oryginalnym. Piwa dolnej fermentacji charakteryzują się mniejszą złożonością niż piwa typu Ale, ale ten Pils zapewnia wiele wrażeń niż tylko dobrze wyczuwalną goryczkę. Mamy tu ziołowo-korzenne klimaty, można doszukać się imbiru albo majeranku. To nie są główne nuty, bo piwo kryje w sobie wiele smaków ale i aromatów. Wyraźna gorycz ale nie pozostająca, czego osobiście oczekuję właśnie od pilsów. Będzie u mnie gościł często.
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-09-29 18:00:23
Piwo z datą do 18.09.22, więc świeżutkie; parametry inne niż w opisie ( u mnie 11,0 Blg i 4,5% alk.). Podano chmiele - IUNGA i Hersbrucker).

Wygląd - kolor słomkowy, klarowne z lekką mgiełką, piana wysoka, trwała (pęcherzyki o różniej wielkości, pojawiał się lacing) - prezentuje się jak lekko zamglony pils niemiecki. Aromat - słód, trochę kwasku, pojawiają się nuty ziołowe; profil czysty - przyjemny, zgodny ze stylem. Smak - na początku czuć klasyczny chmiel na smak (jest i całkiem przyjemna goryczka), pojawiają się lekkie nuty grejpfruta czy cytryny (prawdopodobnie od chmielu Hersbrucker), są i nuty słodowe (ale delikatnie zaznaczone).

Oceniam je na 7/10. Przypomina, nie wiem, czy na tym zależało producentowi, solidnego niemieckiego pilsa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-09-14 21:52:30
Piana biała,drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty słodowe, zbożowe oraz ziołowe akcenty, aromaty są dość intensywne i wyraźne. W smaku lekkie, słodowe z iluzoryczna ziołową goryczką, słabsza kontra kwaskowa, przeciętna ilość ciała, kwiatowy posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Sowie, etykieta w zielonej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 18.09.2022. Przeciętnej jakości pils, taki do wypicia i zapomnienia. Brak większych wad, poprawny stylowo, ale taki trochę...nijaki. Myślę, że 6 to max jaki można zaproponować za tej jakości wyrób.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2021-09-10 18:55:58
Kolor słomkowy, piana obfita długo się utrzymuje, aromat słodowo owocowy, w smaku słód, kwaskwości, słodycz i dość wyczuwalna goryczka, taki pils z owocowym psmakiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.