Solipiwko Sweet Nygus
Solipiwko Sweet Nygus
Solipiwko Sweet Nygus
% alk. 4.8
Blg 14.0
IBU 24
brak koduaddbarcode
ulubione: 7

Milk stout z debiutującego browaru kontraktowego Solipiwko warzącego w Zarzeczu. Kolor piwa jest typowo stoutowy, piana jasnobeżowa, nie utrzymuje się zbyt długo. W aromacie dominują palone słody i mleczna czekolada. W smaku piwo jest lekkie, bardzo przypomina Dry Stouta i jedynie delikatne posmaki mlecznej czekolady przypominają nam, że jest to Milk Stout.
Dodał: Esteban - 2014-10-29 10:59:27

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 63
Goście 7,82 / ilość: 17
średnia7,4 / ilość: 80

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-14 11:03:19
Dobry milk stout. W aromacie z butelki wyraźne palone nuty ? czekolada i kawa oraz lekko laktoza. Ze szkła intensywniej czekolada, w stylu deserowym. Smak gładki i wytrawny ? czekolada, kawa, trochę słodyczy od laktozy i kwaskowości od słodów. Goryczka niewyczuwalna. Leki dobry stout.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-18 23:38:22
Kolor czarny nieprzejrzysty, pianę z trudem było jakąkolwiek zrobić, nie potrafię jej nawet ocenić bo jej nie widziałem.

W aromacie to przede wszystkim mleczna czekolada, kawa z mlekiem, praliny i odrobina paloności, nawet może drewniane.

W smaku trochę wodniste, słodkie, ładnie kontrujące. Goryczki nie ma w ogóle, wysycenia też nie ma, pije się bardzo lekko. Trochę palonej kawy, trochę mlecznej czekolady, może takiej likierowej. Gładkie, ułożone. Brakuje trochę ciała ale to nie przeszkadza w żaden sposób. Piwo nie jest ani za słodkie, ani za gorzkie, bardzo dobrze zbalansowane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 5 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar

2015-12-27 14:33:13
Kolor czarny, piana tragedia, nie ma jej po kilku sekundach. W aromacie dominuje kawa, pozniej dolacza palony slod. Nie jest to jednak zbyt intensywne doznanie. Wyrazny posmak kawowy daje o sobie znac, moze lekko pustawe w smaku, srednio nagazowane, powiem szczerze, ze troche sie tym piwem zmeczylem. Chyba jednak milk stout, powinien tez dawac wiecej slodyczy.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-11-21 10:45:49
Piana słabiutka, drobnoziarnista, beżowa, brak lacingu, momentalnie się dziurawi i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemna rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste. W zapachu przyjemnie mleczne i czekoladowe, choć subtelnie, palone słody również wyczuwalne. W smaku kawowe i palone akcenty przeważają nad kontrą kwaskową stouta, czuć również obecność płatków jeczmiennych, dobrze wywarzona jest też kontra słodowa z czekoladą w tle. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta, prosta, lecz z wyczerpującą informacją, w ciekawej kolorystyce. Jest to mój debiut z browarem Solipiwko, a miałem akurat wątpliwą przyjemność degustować milk stouta od Tenczynka, w porównaniu do niego Sweet Nygus jest zupełnie na innym poziomie jakości, dlatego 7 z plusem będzie sprawiedliwą oceną, za bardzo dobrego, subtelnego, ale zarazem też wyrazistego milk stouta.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.