Solipiwko Double Nygus
Solipiwko Double Nygus
Solipiwko Double Nygus
% alk. 7.4
Blg 19.1
IBU 38
5905279315112addbarcode
ulubione: 8

Double Milk Stout - podwójna wersja Sweet Nygusa, pierwszego piwa browaru kontraktowego Solipiwko. Browar Solipiwko to jednoosobowa inicjatywa, doświadczonego piwowara domowego, wywodzącego się z Dolnego Śląska, Wojciecha Solipiwko. Pierwsze piwo zostało uwarzone w 2014 roku, w browarze Widawa. Założyciel browaru doskonale przeniósł wiedzę z domowego warzenia na warzenie na kontrakcie. Większość piw z browaru Solipiwko zbiera dobre recenzje. Piwa warzone są na kontrakcie w Zarzeczu, pojedyńcze warki uwarzono również w Browarze Jana z Zawiercia.
W multitapie siedzi leń, żłopie piwo cały dzień. Wącha, niucha i smakuje, tak mu tydzień przelatuje. Nos swój wielki w szklankę wkłada potem wszystkim opowiada. Że aromat, ze owoce, że petarda, że. . .
Dość tych pierdół! Double Nygus to nie fraszka czy igraszka spróbuj sam, a się przekonasz. Składniki_ woda; słody: pale ale, monachijski, karmelowy, czekoladowy, black, słód pszeniczny, płatki jęczmienne, laktoza; chmiele: Marynka, Lubelski; drożdże: US-05. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Polecana temperatura serwowania zapisana na etykiecie to przedział 8-12°C. Dostępne w półlitrowych, bezzwrotnych, brązowych butelkach, zamkniętych gołym kapslem. www. browarsolipiwko. pl. Premiera piwa odbyła się 5 lutego 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-02-10 20:07:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7,54 / ilość: 28
Goście 8,33 / ilość: 12
średnia 7,78/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2019-04-07 17:36:37
Nic specjalnego. . . Delikatnie rozgrzewajacy alkohol dopelniony laktoza i odrobina kakao. Kompletny brak aromatu. . .
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-03-12 15:05:36
W aromacie gorzka czekolada, kakao, kawa. Aromat raczej słodki, deserowy.

Piwo ciemnobrązowe, gęste, o śrenioobfitej jasnobeżowej piance, która ma problem by utworzyć wyższą warstewkę za sprawą gęstości piwa. Opada dość powoli, do cieniutkiego kożuszka. Leciutko zdobi szkło.

W smaku słodko. Mocna, czarna kawa, ale taka równie mocno posłodzona. Poza tym piwo bardzo gęste, oleiste, wyklejające podniebienie. Goryczka niska, ale zaznaczna w sposób palony przy finishu. Długi, słodkawy czekoladowy aftertaste.

Urzekająco gęsty, treściwy milk stout, pełen słodkich smaków i aromatów. Gorzka czekolada i kakao dominują w tym piwie, ale smak to obficie posłodzona, bardzo mocna, czarna kawa. Palono goryczkowy finish i czekoladowy aftertaste dopełniają całości. Dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-11 20:40:16
Wysycenie znikome jak i piana. W zapachu jest dużo czekolady i kakao oraz lekkie nuty palone. W smaku jest słodko i lepko, czuć laktozę. Całość odrobinę ciężka ale pije się bardzo przyjemnie. Piwo typowo deserowe.
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-30 21:55:12
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, szybko opadła.
Aromat kawowy, czekoladowy, odrobina kakao a także laktozy i nut chmielowych.
W smaku znów dominują ciemne słody z kwaskiem na finiszu. Kawa i czekolada rządzi. Ogólnie jest słodkawo. Kontrę stanowi goryczka ziołowa i palona. Wysycenie średnie i nieco powyżej. Alkohol lekko wyczuwalny.
Piwo zdominowane przez nuty kawowo-czekoladowe, lekko pustawe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010